Erten Elektronik
Erten Elektronik
Bakan Kurum: “Yıl sonuna kadar 200 bin konutu teslim edeceğiz”

Bakan Kurum: “Yıl sonuna kadar 200 bin konutu teslim edeceğiz”

ABONE OL
6 Temmuz 2024 09:49
Bakan Kurum: “Yıl sonuna kadar 200 bin konutu teslim edeceğiz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Deprem bölgesi Malatya’da konuşan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, deprem bölgelerinde yapılan 276 bin konuttan 76 bininin hak sahiplerine teslim edildiğini belirterek, yıl sonuna kadar toplam 200 bin konutun tesliminin sağlanacağını söyledi.

Temaslarda bulunmak üzere Malatya’ya gelen Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kent merkezinde devam eden çarşı inşaatı ile Saray Mahallesi’ndeki rezerv alanlarında incelemelerde bulundu. Bakan Kurum burada yaptığı açıklamada, “Deprem bölgesinde 2 bine yakın şantiyede 153 bin işçi kardeşimiz arı gibi çalışıyor. Yıl sonuna kadar da toplam 200 bin konutu teslim edeceğiz” dedi

İLK ZİYARET DEPREM BÖLGELERİNE

2 Temmuz’da göreve başladıklarını ifade ederek ilk ziyaretlerini deprem bölgesine gerçekleştirdiklerini kaydeden Bakan Kurum, “2 Temmuz’da göreve başladık. Göreve gelir gelmez de deprem bölgemizi ziyaret etmek istedik. Gün boyunca Malatya’mızda olacağız. Yine yarın Maraş’ımızda, Pazar günü de Hatay’ımızda olacağız. Yine önümüzdeki hafta Adıyamanımız, Gaziantepimiz, Osmaniye’mizi ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretleri ekibimizle, arkadaşlarımızla birlikte sürdürmeye devam edeceğiz. Hem proje alanlarımızı ziyaret edeceğiz hem de vatandaşımızı dinleyerek kardeşlerimizin sorunlarını hep beraber çözmeye gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İHA

En az 10 karakter gerekli