DEPREM FIRSATÇILARINA GEÇİT VERİLMEMELİ

DEPREM FIRSATÇILARINA GEÇİT VERİLMEMELİ

ABONE OL
9 Haziran 2023 17:44
DEPREM FIRSATÇILARINA GEÇİT VERİLMEMELİ
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Kahramanmaraş merkezli depremlerde evlerini ve yaşam alanlarını kaybeden Hataylı vatandaşlara bir darbeyi de deprem fırsatçıları vuruyor.

Son olay Antakya’da bulunan Adalet Sarayı önündeki mobil fotoğrafçıda gerçekleşti. 4 adet vesikalık fotoğraf için depremzede vatandaşlardan 100 TL ücret isteyen mobil fotoğrafçı Türkiye’nin diğer bölgelerindeki ücretin neredeyse 2 katından daha fazla bir bedeli istedi. Bölgede alternatifi olmadığı için vatandaşların mecburen ödediği ücrete bir vatandaş ise isyan etti. Kimlik fotokopisinden ise 5 TL alan bu fırsatçı son olarak sert duvara çarptı. Bu fahiş fiyatların deprem bölgesi olan Hatay’da uygulanmasının yanlış olduğunu kaydeden duyarlı vatandaş, kentin idari amirlerini ve emniyet güçlerini bu soygunun önüne geçmek için bölgeye davet etti. 4 vesikalık fotoğraf için istenen 100 TL’nin depremzedeleri daha da zor durumda bıraktığını belirten vatandaş, bu soygunun ise Hatay Adliyesi önünde yapılmasının ayrı bir soruşturma konusu olduğunu da sözlerine ekledi.

DUYARLI VATANDAŞ DURUMA İSYAN ETTİ

Fotoğraf çektirmek için mobil fotoğrafçıya uğrayan duyarlı bir vatandaş, kendisinden fotoğraflar için 100 TL isteyen çalışan ile tartıştı. Depremzedelerin bu yolla ceplerindeki 3-5 kuruşa göz dikildiğini belirten duyarlı bir vatandaş, yetkilileri göreve davet ederek bu mobil soyguna dur denilmesini istedi.

HEM DE ADLİYE SARAYININ ÖNÜNDE

Hatay’da adaletin sağlandığı yer olarak bilinen adliye sarayı önünde işlene bu hukuksuzluğa dur denilmesini isteyen vatandaş; “Uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın ABD beyaz sarayı önünde fotoğraf çekinmesini andıran bu duruma ben isyan ediyorum. Adalet sarayı önünde adeta mobil olarak soygun yapılmaktadır. Bu ülkenin savcıları derhal bu soyguna el atmalıdırlar. Depremzede vatandaşların 3-5 kuruşuna göz diken bu gibi fırsatçılara geçit verilmemelidir” ifadelerini kullandılar.

Vatandaşlar, başta Hatay Valiliği olmak üzere emniyet ve adli kuvvetlerin duruma el atarak deprem fırsatçılarına geçit vermemeleri gerektiğini kaydettiler.

En az 10 karakter gerekli