Reklam
Reklam
İstanbul’da Hatay Günleri resmen başladı

İstanbul’da Hatay Günleri resmen başladı

ABONE OL
7 Ekim 2021 20:57
İstanbul’da Hatay Günleri resmen başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde İstanbul Hatay Dernekler Federasyonu tarafından Hatay’ı anlatmak, tanıtmak ve bilinirliğini arttırmak amacıyla düzenlenen “İstanbul’da Hatay Günleri” etkinliği açılış törenine katıldı.

Törene Vali Doğan’ın yanı sıra, eşi Gülden Gülüzar Doğan, Hatay Milletvekilleri İsmet Tokdemir, Suzan Şahin, Hatay Vali Yardımcısı Yusuf İzci, İlçe Belediye Başkanları ve İstanbul Hatay Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Yılmazer katıldı.

DOĞAN: HATAY’IN GÜZELLİKLERİNİ TANITACAĞIZ

İstanbul Yenikapı Etkinlik alanında “Birlik” teması ve “Biz Biriz, Dünya Bir” sloganıyla bu yıl 10’ncusu düzenlenen “İstanbul’da Hatay Günleri” etkinliği açılış törenine katılan Vali Doğan, “Şehrimizin tarihini, kültürünü, turizmini tanıtacağımız bu etkinliğin hayırlı olmasını diliyor, tüm vatandaşlarımızı bu etkinliğe davet ediyorum” dedi. Konuşmasının ardından Vali Doğan ve İl Protokol Üyeleri açılış kurdelesini keserek Hatay Günleri etkinliklerini resmi olarak başlattı. Sonrasında Hatay Valisi Rahmi Doğan, beraberindeki heyet ile birlikte Hatay’ın birbirinden güzel ve değerli el sanatları eserleri ile birbirinden eşsiz lezzetlerinin sergilendiği stantları tek tek gezerek esnaf ve sanatkârlarımızla sohbet etti.

Medeniyetlerin merkezi, hoşgörü ve kardeşlik kenti Hatay’ın yöresel lezzetleri ile birçok tarihi, turistik değerlerinin yanı sıra kültürel değerlerinin de yer aldığı etkinlik, 10 Ekim 2021 Pazar gününe kadar İstanbulluları, İstanbul’da yaşayan Hataylıları, yerli ve yabancı tüm konuklarını ağırlamaya devam edecek.

En az 10 karakter gerekli