DOLAR 18,6354 0.01%
EURO 19,6212 0.11%
STERLIN 22,7785 0.01%
ALTIN 1.070,34-0,03
BIST %
BITCOIN 313336-0,77%
Hatay

KAPALI

12 31

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Reklam
Reklam
ÇİFTÇİLERE TARIMSAL PAZARLAMA EĞİTİMİ

ÇİFTÇİLERE TARIMSAL PAZARLAMA EĞİTİMİ

ABONE OL
10 Ekim 2022 12:38
ÇİFTÇİLERE TARIMSAL PAZARLAMA EĞİTİMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), kırsal kalkınma projesi kapsamında Hatay genelindeki çiftçilere yönelik verdiği eğitimler devam ediyor.

Hatay’ın tarım ve hayvancılık anlamında gelişmesi adına yapılan eğitim programı kapsamında Erzin ve Arsuz ilçesindeki çiftçilere, tarım ürünleri pazarlanmasında yeni yaklaşımlar eğitimi verildi.

Erzin Belediyesi düğün salonu ve Arsuz Karaağaç çok amaçlı salonda verilen eğitimde, HMKÜ Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuz Parlakay tarafından Türkiye’de tarım işletmelerinin pazarlama sorunları, e-ticaret ve satış aşaması konularında slayt eşliğinde sunum yapıldı.

Yapılan eğitimlerde çiftçiler yaşadıkları sorunları anlattı. Üreticiler karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak yetkililerden önemli bilgiler edindi.

Erzin’de verilen eğitime katılan Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, verilen eğitimin çiftçiler adına çok önemli olduğunu ve bu eğitimler sayesinde sorunların ortadan kalkabileceğini söyledi.

Seminerde ayrıca HBB Kırsal Kalkınma ve Kooperatifçilik Şube Müdürlüğü yetkilileri tarafından Hatay’da faaliyete geçen kırsal kalkınma projesi hakkında bilgiler verildi.

Seminerler sonunda eğitime katılan çiftçilere katılım belgesi verildi.

En az 10 karakter gerekli