Erten Elektronik
Erten Elektronik
HATAY SİYASETİ HÜSEYİN YAYMAN’I ÇAĞIRIYOR

HATAY SİYASETİ HÜSEYİN YAYMAN’I ÇAĞIRIYOR

ABONE OL
7 Eylül 2023 22:49
HATAY SİYASETİ HÜSEYİN YAYMAN’I ÇAĞIRIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde Hatay’da adaylık trafiği de hızlanmaya, siyaset kulisleri hareketlenmeye başlıyor.

Hatay’ın bölge milletvekili sayın Hüseyin Yayman, çalışkanlığıyla her seçimde olduğu gibi bu seçimde de tüm makamların en doğal adayı olarak göze çarpıyor. Adeta Hatay siyaseti Hüseyin Yayman’ı Hatay Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için çağırıyor. Sabah Gazetesi’nin duayen yazarı meslektaşım Yavuz Donat yakın dostu olan Hüseyin Yayman’ın aday olması halinde kazanacağını tüm birikimini Hatay’a harcayan sayın Yayman’ın bu makama çok yakışacağını köşesine taşıyarak milyonlarca okuyucusuna duyurdu.

Değişim seslerinin yükseldiği Hatay’da AK Parti’nin adayını uzaklarda aramamasını tavsiye eden sayın Donat’a tüm kalbimle katılıyorum.

Sayın Hüseyin Yayman bölge milletvekilliği sıfatını doldurmayı başaran ender siyasetçilerden oldu. Uğruna saçını sakalını ağarttığı Hataylı hemşerilerine Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmet etme gururunu Hataylı vatandaşlar yaşatacaktır diye düşünüyorum.

Hatay’ın sorunlarını yakından bilen sayın Hüseyin Yayman, 2. dönemini yaşadığı milletvekilliği sürecinde, Hataylılar ile yaşadı, Hataylılar ile üzüldü, Hataylılar ile sevindi. Canından çok sevdiklerini Hatay’da toprağa verdi.

Hatay’a yakışan isim sayın Hüseyin Yayman’dır.

Akademik yeterliliği, Hatay’ın sorunlarına olan hakimiyeti, iş bitiriciliği, Hatay’da olduğu gibi başkentte de edindiği güçlü çevresi ile Hatay’a hizmetlerin kazandırılması konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacağını çok iyi biliyoruz.

Burada iş Cumhur İttifakı’nın bileşenlerine düşmektedir. Sayın Yayman’ın etrafında güçlü bir bağ kurulur, Hatay’ı karış karış gezerek Yayman’ın Hatay’a kazandırdığı çalışmalar tam olarak aktarılabilirse Hatay’ın 15 ilçesinde sevilen sayılan ve tanınan sayın Hüseyin Yayman’ın HBB Başkanı olmasının önünde hiçbir güç duramayacaktır.

Siyaset yapma biçimi ile rakipsiz olan sayın Yayman’a Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da tam desteği ile Hatay, Gaziantep modelini benimseyerek hızla kalkınabilir, kentin jeopolitik konumu da kullanılır ise Hatay bölgenin yıldızı olabilir.
Tüm bu projelerin takibi için uygun profil sayın Hüseyin Yayman’dan başkası değildir.
Benim kanaatim, sayın Hüseyin Yayman’ın isminin bir an önce açıklanması ve çalışmalara net şekilde başlanmasıdır.

Deprem yorgunu olan Hatay’ımız artık çatışma değil hizmet, laf dalaşı değil eser görmek istiyor.

Eser siyasetinin erbabı da “Benim şiarım işimdir” diyen sayın Hüseyin Yayman’dan başkası değildir, olamaz…

Hikmet OTUZBİR
Hatay Büyükşehir Gazetesi
İmtiyaz Sahibi

En az 10 karakter gerekli