Hataylı öğretmenler Bulgaristan’da Koçluk Eğitimine Katıldı

Hataylı öğretmenler Bulgaristan’da Koçluk Eğitimine Katıldı

ABONE OL
25 Eylül 2021 09:52
Hataylı öğretmenler Bulgaristan’da Koçluk Eğitimine Katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa Birliği Erasmus+ Programı kapsamında Bulgaristan’da gerçekleştirilen “”CoachingYOUthtoSuccess” eğitim kursuna Hatay’dan 3 öğretmen katıldı.

Bulgaristan’dan OrendaFoundation’ın koordinatörlüğü ve Türkiye’den Belen Kaymakamlığı’nın ortaklığı ile düzenlenen eğitime Türkiye, Bulgaristan, Romanya, İspanya, Hırvatistan, Portekiz ve Litvanya’dan toplam 22 gençlik çalışanı katıldı. Projenin temel amacı, gençlik çalışanlarının çalışmalarında olumlu sonuçlar elde etmek için koçluk felsefesini ve yöntemlerini nasıl daha iyi kullanacaklarını öğrenmelerine, deneyimlerini paylaşmalarına ve katılımcı kuruluşlarda sunulan hizmetlerin kalitesini artırmalarına yardımcı olunması amaçlandı.

SEVİM: TÜM KATILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM

9 günlük proje faaliyetleri kapsamında gençlik çalışanları SMART hedeflerinin nasıl belirleneceği, motivasyon ve öz motivasyon, görselleştirme teknikleri ve rol modellerin kullanımı, zaman ve görev yönetimi, GROW ve SPACE modeli vb. bir dizi çalıştay ve seminere katılmışlardır. Seminer ve atölye çalışmaları yaygın eğitim yöntemlerine dayalı olmak üzere, simülasyonlar, tartışmalar, vaka çalışmaları, rol oyunları, psikodrama, açık hava etkinlikleri vb. içermiştir. Proje konusuna ek olarak, kültürler arası farklılıkları keşfetme ve saygının geliştirilmesi amacıyla katılımcı ülkelerin kültür ve geleneklerinin tanıtıldığı kültür geceleri düzenlendi. Kaymakam Hayrettin Baskın, projeye katılan öğretmenlerin söz konusu proje faaliyetleri ile kişisel ve mesleki olarak kendilerini geliştirdiklerini, ülkemize yeni yaklaşımlar ve deneyimlerle döndüklerini, çalıştıkları kurumların kurum kültürünün geliştirilmesi için önemli bir adım attıklarını belirterek Proje Koordinatörü Yeliz Sevim’e ve katılımcılara teşekkür etti.

En az 10 karakter gerekli