HGC’den Reyhanlı çıkarması

HGC’den Reyhanlı çıkarması

ABONE OL
17 Haziran 2021 08:20
HGC’den Reyhanlı çıkarması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah TEMİZYÜREK ve yönetim kurulu üyeleri,  Başkan; Mehmet HACIOĞLU’nu makamında ziyaret ederek, belediye faaliyetleri ile ilgili bilgiler edindiler.

Başkan; Mehmet HACIOĞLU makamında cemiyet yetkilileri ile yaptığı görüşmede şunları dile getirdi; “Uzun bir süredir, pandemi dolayısıyla  cemiyetin ziyaret talebine cevap veremedik. Öncelikle bu ziyaretten duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Tabi ki böyle değerli basın mensuplarını karşımızda görünce Belediye Başkanı olarak bu ziyareti değerlendirmek istedim. Bu doğrultuda yaptığımız çalışma ve projelerimizden söz etme fırsatı bulacağımdan dolayı ayrıca mutluyum. Cemiyet Başkanı Sayın Abdullah TEMİZYÜREK ve yönetim kurulu üyelerine ayrıca katılım gösteren tüm gazeteci arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi. Ayrıca Başkan; Mehmet HACIOĞLU “Bu projelerde büyük destek ve emeği olan başta Sayın Milletvekilimiz Hüseyin ŞANVERDİ ve bölge Milletvekillerimize de şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Cemiyetin makam ziyaretinin ardından, Başkan Hacıoğlu eşliğinde, belediye faaliyetleri yerinde tanıtıldı.  ilk olarak CEMİL MERİÇ müzesi  ziyareti gerçekleştirildi, restorasyon hakkında bilgi verildi. Harran mahallesinde bulunan ve birçok filme ev sahipliği yapmış,  Fatih Müderris Konağı ziyaret edildi. Valimiz Sayın Rahmi DOĞAN’ın talimatlarıyla gerçekleştirilecek olan restorasyon faaliyeti hakkında bilgi verildi.

Şuanda yapılmakta olan Yenişehir Millet Bahçesi projesi gezilerek yerinde incelendi ve tanıtıldı. Ardından Reyhanlı Barajı gezilerek, baraj ve tarımsal faaliyetler hakkında bilgi verildi. Üçtepe Mahallesi Türk Kızılayı – Reyhanlı   Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Hatay Toplum Merkezi Tarım ve Hayvancılık Proje Uygulama Alanı” ziyaret edilerek, projenin önemine değinildi.  Reyhanlı’nın yeni oksijen kaynağı haline getirilen “Kent Ormanı” ziyaretçilere tanıtıldı. Tayvan-Türkiye işbirliği ile yaptırılan,  “Reyhanlı Toplum Merkezi”  İnşaatı tanıtıldı. Son olarak da Reyhanlı için büyük önem arz eden Güneş Enerjisi Sistemi Projesi şantiye alanına gidilerek GES tanıtımı yapıldı. Karşılıklı olarak ziyaretten duyulan memnuniyet ifade edilerek, program sona erdi.

En az 10 karakter gerekli