DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
STERLIN 13,24820.55%
ALTIN 553,381,55
BIST 1.479,931,68%
BITCOIN 585035-4,28%
Hatay
18°

AÇIK

02 00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İmrek: KOSGEB’den sürdürülebilir ekonomiye destek

İmrek: KOSGEB’den sürdürülebilir ekonomiye destek

ABONE OL
12 Ekim 2021 08:58
İmrek: KOSGEB’den sürdürülebilir ekonomiye destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı(KOSGEB) tarafından sürdürülebilir ekonomiye destek paketi açıklandığını belirtti.

İMREK: LOJİSTİK FİRMALAR BAŞVURABİLİR

İl Müdürü İmrek yaptığı açıklamada, “Sebze ve meyve zayiatının azaltılması için soğuk zincir oluşturulmasını temin etmek amacıyla Ticaret Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında yürütülen çalışmalar sonucunda, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından toptancı hallerinde faaliyet gösteren tüccar, komisyoncu meslek mensupları ile sebze ve meyve taşımacılığı yapan lojistik firmalarının desteklenmesi kapsamında “Sebze ve Meyve Soğuk Zincir Finansal Kiralama Destek Programı” yürürlüğe konulmuştur. Söz konusu destek programı kapsamında, “Küçük ve orta ölçekli işletmelerin, sebze ve meyve zayiatını azaltmak üzere soğuk zincir oluşturmaları sürecinde, finansal kiralama yöntemiyle temin edecekleri, yerli malı ve yeni soğuk hava ünitesi ve/veya soğutucu frigorifik kasa/ünite yatırımları için finansal kiralama faiz/ kâr payı masraflarına katkı sağlanması” amaçlanmakta olup, desteğe başvuru kosgeb.gov.tr internet adresi üzerinden yapılabilmektedir. Destek programından yararlanılabilmesi için işletmenin; toptancı hallerinde faaliyet gösteren tüccar, komisyoncu meslek mensupları, sebze ve meyve taşımacılığı yapan işletmeler ile bu alanda faaliyet gösteren lojistik firma olması gerekir.

Üst Limit: 750.000.-TL                                

Soğuk Hava Ünitesi İçin: 150.000 -TL

Destek Oranı: Faiz/kâr payı oranı üzerinden uygulanacak azami destek 10 destek puan oranı.

Kullandırılacak Kredinin Vadesi: İlk 6 ayı ödemesiz azami 36 ay

Destek Programı Süresi: 3 Yıl

Başvuru Adresi: https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekdetay/8017/sebze-ve-meyve-soguk-zincir-finansal-kiralama-destek-programi “ ifadelerini kullandı. (Haber: Hikmet OTUZBİR)

En az 10 karakter gerekli