Ne günlere kaldık!

Ne günlere kaldık!

ABONE OL
5 Eylül 2021 17:11
Ne günlere kaldık!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gömleği önden yırtılan da, ben Yusuf’um diyor.

Kadınlıktan çıkıp fıtratını yitiren kendini Züleyha sanıyor.

Nesil kimlere teslim?

Ana analığını, baba babalığını hoca hocalığını tam yapmasın

Vebal ve fatura ise hükümete.

Ahlak odaklı eğitimin şart olduğu günümüzün en önemli gerçeği,

İçeriği boş, sadece çok para kazanmaya odaklı diplomaların yetiştiği karanlık zihniyetlerden cennet beklemeyelim.

Şu an dünyamızı cehenneme çevirenlerin tamamı sözde çok eğitimli ve diplomalı, bir de aydın.

Cahil diye nitelendirilen kesim ise bu şeytanların elinde oyuncak olmamak cebindeki üç beş kuruşu çarptırmamak için didinen çalışan, devletine bağlı milletine vefalı vatanına âşık bayrağına sevdalı Aydınların beğenmediği muhafazakâr inançlı halk kitlesi. Bunlar eker biçer yetiştirilir, onların sofralarını süsleyen her bir şey bunların dokundukları ürünlerdir.

Bu kutsanmış Türk halkını aşağılayan belli kitle, aynı zamanda yok etmek içinde var gücüyle iş birlikçileriyle çalışmaktadır. Gelinen yerse işte tam da burası…

Veeee batı bizi silahla yenemeyeceğini anladı.

Uzun süredir geçmişte içimize attığı tohumları gübreledi, suladı, büyüttü…

Biz ise hala, bunu göre, işite uyanıp, düşünce şekillerimizi değiştirmezsek korktuğumuz hedefte kendimizi bulmamız çok sürmez.

Farkında mısınız acaba! Toplumun %40 materyalizmin pençesine düşmüş reklamların etkisi ile ihtiyacı olmayan şeylerin peşinde, dili dışarda nereye çarptığını, kimi çarptığını bilmeden resmen hipnoz altına koşmakta. %30 ‘dan fazlası yine materyalizmin icadı antidepresanlarla uyuşturulmuş durumda resmen uyurgezer.

%10 ise, geçmişte hafızasında kalan güzel günülerin ahı, vahıyla hayıflanıp ahu zar ediyor. Ama yaptığı bir şey de yok.

Ve %20 kaldı tüm bunları yönlendirmek, uyandırmak, tüm aldanışlara karşı uçuruma düşmesinler diye canı pahasına, hiçbir çıkar gözetmeksizin, ya vatan savunmasında dışarıdan gelecek tehlike için siper durumunda, ya devletin makamlarında, ya da, acizane biz gibi halkın içinde mücadele içinde. Zira öyle zor bir dönemde ki tüm dünya. Ya batacak ya çıkacak bu girdaptan, pozitif enerjiye sahip iyi insanlar sayesinde…

Kötülüğü üslenen bir misyon var ki, onları öyle baş gözünüzle seçemezsiniz. Onlar sadece problemleri ortaya koyar zihninizi ve midenizi bulandırırlar. Asla çözüm odaklı değillerdir. Onlar ki, hazırdaki huzuru bozmak ve kaosla beslenmek için, ortaya sürülmüş manevi gıdadan mahrum kurumuş odun kadar faydası olmayan yapıların parçalarıdır.

Bizler eğer ülkemizde, kardeşlik barış ve huzur ortamı istiyorsak, bunu neyin getireceğini bilmeli, bulmalı çözümün parçası olmalıyız.

Aksi halde 2 cihanda vicdanen sorumlu oluruz.

Umarım bir gün doktorlarımız reçetelerine

Rpt: Haftada 1×1 kitap.

5×5 iyi dostlarla muhabbet.

5×5dua ve ibadet.

Günde sınırsız sevgi sözcüğü yazarda hepimiz şifa buluruz canlar. Güzel bir hafta dileğiyle. Sevgiyle kalın. Hoşça kalın.

En az 10 karakter gerekli