Reyan hayallerine Türkiye’de kavuştu

Reyan hayallerine Türkiye’de kavuştu

ABONE OL
9 Haziran 2021 13:54
Reyan hayallerine Türkiye’de kavuştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Suriye’de 7 yıl önce, evlerinin önünde oyun oynarken bindiği park halindeki bomba yüklü aracın patlatılması sonucu bacağını kaybeden 13 yaşındaki Reyan Muhyiddin, Türkiye’de hayallerine kavuştu. Protez bacak takıldıktan sonra artık gezip koştuğunu söyleyen Reyan, “Recep Tayyip Erdoğan dedemden de bana Türk vatandaşlığı vermesini istiyorum” dedi.
Suriye’nin başkenti Şam’da yaşayan Reyan Muhyiddin (13) 2014 yılında evlerinin önünde oynarken bindiği bomba yüklü aracın patlaması sonucu bir bacağını kaybetti. Olay tarihinde 6 yaşında olan Reyan diğer bacağında ise kemik kaybı yaşadı.
Türkiye’ye getirilerek protez bacak takılan Reyan, artık yürüyüp koşabiliyor.
Yaşadığı o anları İhlas Haber Ajansı muhabirine anlatan Reyan Muhyiddin, “Şam’daki evimizin önünde arkadaşlarımla oynarken saklanmak için bir aracın içine girdim, aracın altına bomba koymuşlardı, araçtan ineceğim sırada bomba patladı, bir bacağımı kaybettim ve diğer bacağımda kemik kaybı oldu, tedavi amaçlı Türkiye’ye geldim burada Tıp Eğitim Derneğinde kaldım. O sırada buraya ziyarete gelen Orhan Osmanoğlu ve Naciye Osmanoğlu benim bu durumumdan etkilenerek, tedavi olmamı ve protez bacak takılması için yardımcı oldular Allah onlardan ve Tıp Eğitim Derneğinden razı olsun hayallerime kavuştum. Artık koşuyorum okula gidebiliyorum arkadaşlarımla gezmeye gidiyorum” diye konuştu.
Reyan ayrıca, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dedemden de bana Türk vatandaşlığı vermesini istiyorum Türk olmak istiyorum” dedi.

İHA

SURİYE’DE 7 YIL ÖNCE, EVLERİNİN ÖNÜNDE OYUN OYNARKEN BİNDİĞİ PARK HALİNDEKİ BOMBA YÜKLÜ ARACIN PATLATILMASI SONUCU BACAĞINI KAYBEDEN 13 YAŞINDAKİ REYAN MUHYİDDİN, TÜRKİYE’DE HAYALLERİNE KAVUŞTU. PROTEZ BACAK TAKILDIKTAN SONRA ARTIK GEZİP KOŞTUĞUNU SÖYLEYEN REYAN, “RECEP TAYYİP ERDOĞAN DEDEMDEN DE BANA TÜRK VATANDAŞLIĞI VERMESİNİ İSTİYORUM” DEDİ. (AHMET ARSLAN/HATAY-İHA) Suriye’de 7 yıl önce, evlerinin önünde oyun oynarken bindiği park halindeki bomba yüklü aracın patlatılması sonucu bacağını kaybeden 13 yaşındaki Reyan Muhyiddin, Türkiye’de hayallerine kavuştu. Protez bacak takıldıktan sonra artık gezip koştuğunu söyleyen Reyan, “Recep Tayyip Erdoğan dedemden de bana Türk vatandaşlığı vermesini istiyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli
error: Kopyalama Engellendi