AK Parti Hatay’dan Ankara çıkarması

AK Parti Hatay’dan Ankara çıkarması

ABONE OL
24 Ağustos 2021 15:52
AK Parti Hatay’dan Ankara çıkarması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Hatay İl Teşkilatı AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı. Heyette AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Eren ve İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alkaya yer aldı.

YILMAZ: TOPLANTI HAYIRLARA VESİLE OLSUN

Gündemle ilgili açıklamada bulunan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘ın başkanlığında AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına AK Parti Hatay İl Başkanımız Adem Yeşildal, Kadın Kolları Başkanımız Zehra Eren, Gençlik Kolları Başkanımız Mustafa Alkaya ile katılım gösterdik. Toplantının ülkemiz ve milletimiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AK PARTİLİLERE HİTAP ETTİ

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında partililere hitap eden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim gerçekleri göstermediğimiz her yerde karşımızdakilerin yalanları kök salıyor. Haziran 2023’e kadar gece gündüz çalışmamız gerekiyor. Hep sahada olmalıyız.” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle: Ülkemizde yaşanan tabii felaketler sebebiyle coşkulu bir yıl dönümü (AK Parti kuruluşu) programı gerçekleştiremedik. Partimize emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. AK Parti geçen 20 yılda, siyasete getirdiği yeni anlayışla, eserlerle, projelerle vatanın her karşısına damgasını vurmuş bir partidir. Bazen birileri karşımıza çıkıp “19 yılda ne yaptınız?” diyecek cüreti gösterebiliyorlar. Birileri çıkıp “Türkiye’yi batırdınız” diyecek kadar gerçeği çarpıtabiliyor. En güzel cevap 19 yılda yaptıklarımızı anlatmaktır. Ekonomik dalgalanmalar sebebiyle bir miktar düşen milli gelirimizi, en kısa sürede trilyon doların üzerine çıkaracağız. Merkez Bankası rezervlerimiz şu an 109 milyar dolar seviyesindedir. Süreci tamamlanan işlemlerle önümüzdeki günlerde 115 milyar doların üzerine çıkacak. Cari açığı 2019’da fazlaya dönüştürmeyi başarmıştık, yakında yeniden aynı tabloyu göreceğiz. Siyasi gücümüzü askeri gücümüzle, ekonomik gücümüzü bölgemizde giderek genişleyen etkimizle tahkim ederek yolumuza devam ediyoruz. Bu sayede afetlerin, benzeri krizlerin süratle üstesinden gelebiliyor, başkaları gibi ciddi savrulmalarla karşılaşmıyoruz.

MEMURLARIN MAAŞLARINA YAPILAN ZAM

Dün imzalanan toplu sözleşmenin kamu çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. 2022-2023 yılları için memur maaşlarındaki artış oranı ortalama yüzde 31,2, miktar olarak 1352 lira olarak gerçekleşmiştir. En düşük memur maaşı 5700 liraya yükselmiştir.

YERLİ OTOMOBİL

Yerli otomobilimizin üretim süreci planlandığı şekilde yürüyor. İnşallah 2023’te kendi otomobilimizi yollarda göreceğiz. Türkiye, insansız hava araçları başta olmak üzere pek çok alanda dünyanın sayılı savunma sanayi üreticisi ve ihracatçısı ülkeleri arasına girmiştir.

2023 UYARISI Bizim gerçekleri göstermediğimiz her yerde karşımızdakilerin yalanları kök salıyor. Haziran 2023’e kadar gece gündüz çalışmamız gerekiyor. Hep sahada olmalıyız.

En az 10 karakter gerekli