AK Parti Kırıkhan’da basınla buluştu

AK Parti Kırıkhan’da basınla buluştu

ABONE OL
14 Eylül 2021 15:24
AK Parti Kırıkhan’da basınla buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

kır

Toplantıda hizmetlerden bahseden Başkan Yavuz şunları söyledi; “ Kırıkhan’ın her noktasında hizmetlerimiz devam ediyor.

18 Ay gibi kısa sürede içme suyu şebekesi değişimi tamamlanacak. Cumhurbaşkanımız ve Milletvekilimiz Hüseyin Yayman’ın destekleri ile AB Fonlarından 25 Milyon Euro kaynak aktarımı sağladık. Büyükşehir Belediyesinin cebinden tek kuruş çıkmayacak. Toplamda 257 Km. şebeke değişimi yapılacak. Asfalt yol çalışmalarımız şu anda Delibekirli Mahallemizde devam ediyor. Daha sonra ihtiyacı olan diğer mahallelerimizde de asfalt yollar yapacağız. Doğalgaz çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Gölbaşı Gölü projemiz Abant Gölü gibi büyük göl projemiz olacak. Kısa sürede çalışmalarımıza başlıyoruz. Türkiye’de bir örneği olmayan OSB çalışmalarımızın zemin düzenleme çalışmaları devam ediyor. Şuan da 4 fabrika kurulabilecek düzeye geldi. Elektriği şuan da kendi imkanlarımızla getiriyoruz. Pazar yerinin zemin çalışmaları tamamlandı. Önemli olan nokta ise borçlanmadan yapıyoruz. 3 – 4 ayda tamamlamayı hedefliyoruz. Mobilyacılar sitemizin arsa tahsisini yaptık. Galericiler sitesini 2022 yılı Kasım ayına kadar teslim etmeyi hedefliyoruz. Millet Bahçesi için eski Devlet Hastanesi yeri ve TOKİ bölgesinde gerekli çalışmalarımız devam ediyor. Kent Meydanı ve Otoparkla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu vesile ile Milletvekilimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, ilgili Bakanlarımıza, Doç. Dr. Hüseyin Yayman’a, İlçe Başkanımız Ömer Erdal Çelik’e teşekkür ederim.” Dedi.

YAYMAN: SU SORUNUNU KURAKLIĞA RAĞMEN ÇÖZDÜK

Daha sonra açıklama yapan Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı açıklamada; “Amik Ovasında hiçbir çiftçimizin pamuğu kurumayacak, mısırı kurumayacak. Menzelet Barajından Tahta köprü barajına su aktarımı çiftçimizin su sorununu kuraklığa rağmen çözdük. Belediye Başkanımız ve ilçe Başkanımızla birlikte hizmetlerimiz devam edecektir” dedi.

Daha sonra açıklama yapan Erdal Çelik Ak Parti olarak Kırıkhan’da büyük projelere imza attık. Ve hizmetlerimize devam ediyoruz. Hizmet anlamında Hükümetimiz ve Kırıkhan en şanslı dönemini yaşıyor” dedi.

Toplantı sohbet ve hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

En az 10 karakter gerekli