Reklam
Reklam
Başkan Eryılmaz çalışanların yeni yılını (Res-El Seni) kutladı

Başkan Eryılmaz çalışanların yeni yılını (Res-El Seni) kutladı

ABONE OL
14 Ocak 2022 16:28
Başkan Eryılmaz çalışanların yeni yılını (Res-El Seni) kutladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Rumi Takvimin ilk günü sayılan 14 Ocak Res El Seni dolayısıyla belediyenin bütün birimlerinde görev yapan personellerin yeni yılını kutladı.

Başkan Eryılmaz, geleneksel Res El Seni kutlaması dolayısıyla Samandağ Belediyesi Toplantı Salonunda belediye personelleri ile bir araya geldi. Kutlama Programına Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları, birim Müdürleri ve Belediye personelleri katıldı.

Başkan Eryılmaz Res El Seni kutlaması dolayısıyla yaptığı konuşmada; “  Öncelikle yeni yılınız kutlu olsun. Gönül isterdi ki bu bayramı geleneklerimize, örf ve adetlerimize uygun bir şekilde, halkımızla beraber kutlayalım ama bu Pandemi koşullarından dolayı vatandaşlarımızı da riske etmemek adına sadece personelimizle bayramlaşma yapmayı daha uygun bulduk. İnşallah bu Pandemiden kurtulduktan sonra yine halkımızla birlikte kucaklaşarak, muhabbetle bayramımızı kutlamak istiyoruz.

Bu bayram bize babalarımızdan, dedelerimizden bir gelenek olarak kaldı. Geleneklerimize, göreneklerimize, örf ve adetlerimize sahip çıkarak bunu çocuklarımıza ve bizden sonra gelecek nesillere aktarmak istiyoruz.  Bir toplumda gelenek ve görenekler aslında o toplumu ayakta tutan, o toplumdaki birlik beraberlik ve dayanışma duygusunu ayakta tutan değerlerdir. Buna sahip çıkmamız lazım.

Samandağ Belediyesi olarak biz büyük bir aileyiz. Bir aile bağlılığı, bir aile sevgisiyle, bir aile birlik ve beraberliği ile bu memlekete sahip çıkan, bu memleketin sorunlarına çözüm bulmaya çalışan, bu memlekete hizmet üretmeye çalışan insanlar olarak bir aradayız. Dolayısıyla bu birlik beraberliğe, bu kardeşlik ortamına hep birlikte sahip çıkacağız.

Bugüne kadarki emeklerinizden, çabalarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum, emeğinize, yüreğinize sağlık. Önümüzde 2 yıllık bir süre daha var. Bu süreyi çok iyi değerlendirmek istiyoruz. Çok önemli projelerimiz var. Bu projelerimizi de inşallah bu iki yıllık süre içerisinde bitireceğiz.

Ben tekrar yeni yılınızı kutluyor, aileniz ve sevdiklerinizle mutlu bir yıl geçirmenizi temenni ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’ın konuşmalarından sonra tüm Belediye personellerine, Samandağ Belediyesi Kadın Girişimi Kooperatifi’nde yapılan yemekler ikram edilerek yeni yıl coşkuyla kutlandı.

En az 10 karakter gerekli