Başkan Sarı’dan festivale davet

Başkan Sarı’dan festivale davet

ABONE OL
20 Ekim 2021 15:44
Başkan Sarı’dan festivale davet
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Altınözü Belediyesi Kültür Evi’nde bu hafta sonu 5.si düzenlenecek Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivali öncesi gazetecilerle bir araya geldi. Altınözü Kaymakamı Cem Gümrükçü’nün rahatsızlığı nedeniyle katılım gösteremediği toplantıda Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, bu sene festival coşkusuna gastronomiyi de eklediklerini ifade etti.

Zeytin ve zeytinyağının Altınözü için çok önemli vurgu yapan Başkan Sarı, “İçinde zeytinyağının olmadığı yemek yok. Biz Altınözü olarak gastronomi alanında da iddialıyız” dedi.

ALTINÖZÜ KİMSENİN GELMEK İSTEMEDİĞİ BİR İLÇEYDİ

Göreve başladığı dönemde vatandaşların zorunlu olmadıkça Altınözü’ne gelmediğini hatırlatan Başkan Sarı, “Gelişen ve güzelleşen Altınözü diyerek yola çıktık. İlçeye önemli hizmetler kazandırdık. Haftada 20-25 bin misafiri ağırlayan bir ilçe haline geldik. Elimizde sihirli değnek yok. Festivali sadece belediye yapmıyor. Tüm kurumlardan 30 kişilik bir komite kurduk. Bütün kurumların emeği var. Kaymakamlığımız başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ALTINÖZÜ’NDE 7 MİLYON ZEYTİN AĞACI

Festival programını saat saat paylaşan Başkan Sarı, Altınözü zeytininin önemine vurgu yaptı. Başkan Sarı, “Altınözü 7 milyon zeytin ağacının olduğu bir ilçe. Bu da Hatay’daki toplam zeytin ağacı sayısının 3’te 1’ine denk geliyor. Ancak Altınözü’nün coğrafyası, iklimi sayesinde Hatay’da üretilen zeytinyağının yarısı Altınözü’nden çıkıyor. Bu tablo Altınözü’ndeki zeytin ağaçlarının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Bizim amacımız üreticiden sofraya kadar uzanan aşamalarda herkesin hak ettiği payı alması. Geçen sene festival coşkusu pandemiye takıldı. Bu yıl dolu dolu, yoğun bir festival programı gerçekleştireceğiz. Bütün çabamız zeytinimizi hem ülkemize hem dünyaya tanıtarak üreticilerimizi hak ettiği noktaya ulaştırmak içindir. Festival ilçemize ilimize ülkemize hayırlı olsun. Tüm vatandaşlarımızı festivale davet ediyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli