“Cumhur İttifakı’ndan borçlanmaya tam destek”

“Cumhur İttifakı’ndan borçlanmaya tam destek”

ABONE OL
9 Haziran 2021 23:24
“Cumhur İttifakı’ndan borçlanmaya tam destek”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bugün gerçekleştirilen Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde şehir genelinde asfalt yapımı ve ayakkabıcılar sitesi yapımı için HBB tarafından istenilen 169 Milyon TL’lik borçlanma yetkisine tam destek verdi.

Cumhur İttifakı meclis üyeleri, 169 Milyon TL olarak istenen borcu 200 Milyon TL’ye çıkartarak hizmet yolunda idarenin önünü açtı. HBB Meclisi öncesinde AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal öncülüğünde ilçe belediye başkanlarının da bulunduğu toplantıda “Hatay’ın yararına, vatandaşın faydasına olan tüm işlere tam destek veririz. Yeter ki bize bu işler tam olarak bildirilsin” denilmiş, son meclis toplantısında da bu yönde hizmet için edinilecek borca tam destek verildi. Meclis toplantısının ardından ilçe belediye başkanları basın açıklaması yaptılar.

YILMAZ: CUMHUR İTTİFAKI OLARAK TAM DESTEK VERDİK

İlk olarak konuşan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, “Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 169 Milyon TL olarak istediği borcu biz 200 Milyon TL olarak destekledik. Biz Hatay’ın yararına olan her işte misliyle varız. Burada kesinlikle engelleme söz konusu değildir. Hatay’ımıza hayırlı olsun. 15 ilçemize yapılacak hizmetleri komisyonda yazdırdık. Hizmetlerin takibinde olacağız. Hatay halkımıza hayırlı olsun” dedi.

DELİ: HATAY’A HAYIRLI OLSUN

Ardından Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli, “Bugün burada tarihi bir gün yaşıyoruz. İlk defa meclisten gelen borçlanmaya misliyle ve oybirliği ile destek verdik. Bunun da Hatay’ın önünü açacağına inanıyoruz.

Vatandaşımızın çukurlara takılmaması için istenen 169 Milyon TL’lik borcu biz 185 Milyon’a tamamladık. Ayrıca Ayakkabıcılar Sitesi’nin yapımı için de istenilen 15 Milyon TL’lik borcu aynı şekilde onaylayarak karar verdik. Emeği geçen başta Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti İl Başkanlarımıza ve meclis üyelerimize teşekkür ediyor, Hatay halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanları alınan kararın Hatay’ın menfaatine olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür ederek, yapılacak hizmetlerin Hatay’a hayırlı olmasını temenni ettiler.

En az 10 karakter gerekli