Ermeni vatandaşlar, her yıl soykırım söyleminin açılmasından üzüntü duyuyorlar

Ermeni vatandaşlar, her yıl soykırım söyleminin açılmasından üzüntü duyuyorlar

ABONE OL
24 Nisan 2021 17:11
Ermeni vatandaşlar, her yıl soykırım söyleminin açılmasından üzüntü duyuyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Hatay‘ın Samandağ ilçesine bağlı Vakıflı köyünde yaşayan Ermeniler, soykırım söylemlerinin her yıl yeniden gündeme getirilmesinden üzüntü duyduklarını söyledi.
Vakıflı Köyü Ermeni Cemaat Vakfı Başkanı Cem Çapar, dostluğun, barışın ve kardeşliğin kendi Hatay‘da yıllardır huzur içinde yaşadıklarını dile getirerek, “Türkiye – Amerika ilişkilerini çok anlayabildiğim bir mecra değil. Ama Türkler ile Ermeniler, Hristiyanlar ile Müslümanların bir arada nasıl yaşadığını çok iyi anlatabilirim. Hatay‘da ve Samandağ’ da ve ilçede bulunan Vakıflı Mahallesi’nde burada Aleviler, Sünniler, Hristiyanlar, Müslümanlar, Yahudiler, Türkler, Ermeniler, Araplar, Kürtler, Museviler yüzyıllardır bir arada komşuluk, arkadaşlık ilişkileri paydasında beraber yaşıyoruz. Bu yüzden mutlaka Türkiye’yi ve Hatay‘da bulunan bu toprakları görmeleri, tanımaları, bu ortamı yaşamaları gerektiğini düşünüyorum” dedi.
Soykırım söyleminin her sene gündeme getirilmesinin kendilerine son derece rahatsız ettiğini belirten Cemaat Başkanı Çapar, “Soykırım söylemi her sene bu dönemde dile geliyor. Üzüntü duyuyoruz. Dediğim gibi ülkenin siyasetlerine karışamayız. Bilebildiğimiz bir mecra değil. Bu konu beni aşar. Ama şahsi adıma üzüntü duyduğumu söylemek istiyorum” dedi.

İHA

TÜRKİYE’NİN TEK ERMENİ KÖYÜ OLAN VE HATAY’IN SAMANDAĞ İLÇESİNE BAĞLI VAKIFLI KÖYÜNDE YAŞAYAN ERMENİLER, BU SOYKIRIM SÖYLEMLERİNİN HER YIL YENİDEN GÜNDEME GETİRİLMESİNDEN ÜZÜNTÜ DUYDUKLARINI SÖYLED (ALİCAN GÜMÜŞ/HATAY-İHA) Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Hatay’ın Samandağ ilçesine bağlı Vakıflı köyünde yaşayan Ermeniler, soykırım söylemlerinin her yıl yeniden gündeme getirilmesinden üzüntü duyduklarını söyledi.

En az 10 karakter gerekli