ERYILMAZ “BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”

ERYILMAZ “BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”

ABONE OL
6 Kasım 2022 15:04
ERYILMAZ “BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz gönüllüleri tarafından düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma kahvaltısı yoğun katılımla gerçekleşti.


Samandağ Truva Life Otel’de düzenlenen dayanışma kahvaltısında Başkan Eryılmaz’ın salona gelmesiyle birlikte samimi görüntüler oluştu. Başkan Eryılmaz, katılım gösteren vatandaşlarla tek tek ilgilenerek herkese teşekkür etti.


Göreve geldikleri günden bugüne kadar yapılan hizmetleri ve projeleri anlatarak, yeni projeleri de halkla paylaşan Başkan Eryılmaz yaptığı açıklamada; “Hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz. Seçimin üzerinden üç buçuk yıl geçti. Bu üç buçuk yıllık süreç içerisinde bizleri yalnız bırakmayan, bize inanan, b ize yol arkadaşlığı yapan siz sevgili dostlarıma, yol arkadaşlarıma, aynı şekilde bize gönül vermiş ve şu an aramızda bulunmayan bütün dostlarımızı, bütün vatandaşlarımızı sevgiyle saygıyla selamlıyorum, hoş geldiniz şeref verdiniz. Bu güzel kahvaltı dayanışmasını düzenleyen arkadaşlarımıza öncelikle teşekkür ediyorum. Bizleri sizlerle buluşturarak uzun bir aradan sonra bir araya getirdiler. Kendilerine emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Pandemi dolayısıyla uzun bir süre bir araya gelemedik. Haklı olarak vatandaşlarımızın çoğu bir araya gelemiyoruz diye bir serzenişte bulundular. Doğrudur, bir tarafta iş yoğunluğu, bir taraftan da pandemi sürecinden kaynaklı arada bir mesafe oluştu. Bundan sonraki süreçte inşallah bu mesafeyi kapatacağız. Biz bu göreve geldiğimizde sloganımız şuydu; “ Samandağ’ın 75 yıllık makus talihini değiştirmek üzere yola çıktık” dedik ve bu yolda emin ve sağlam adımlarla yürüyoruz. Çok sıkıntılı bir ilçe teslim aldık. Belediyede, Belediye personelinin alana inebilecek aracı bile yoktu. İçeride çalışan personelin kayıt yapacak bilgisayarı yoktu. Bunların hepsini tamamladık ve şu anda belediyeyi kurumsal kimliğine kavuşturduk.


HİZMETLERİMİZ İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN
Vatandaşımız belediyeye gittiği zaman muhattap bulabilen, sorunlarına çözüm üretme noktasında orada çalışan arkadaşlarımızın duyarlılığını görebilen bir noktaya getirdik. Bu çok önemli, oradan başladı, önemli bir mesafe kaydettik. Biz bu belediyeyi borçlu aldık. Araya Pandemi süreci girdi. Hemen ardından da ekonomik kriz, hayat pahalılığı ve enflasyon… bütün bu olumsuzluklara rağmen, bütün bu imkansızlıklara rağmen, bütün engellemelere rağmen, bütün iftira kampanyalarına rağmen Samandağ’da önemli bir aşama kaydettik. Yavaş yavaş Samandağ’ın çehresi değişiyor, değişmeye de devam edecek. Şu anda hazırlığını yaptığımız çok önemli projelerimiz var. Evet maddi imkansızlıklar var. Paranın olduğu yerde kolaydır, herkes yapar. Önemli olan imkansızlıklar içerisinde bu memlekete bir şeyler vermek. Tasarruf yapıyoruz, şeffaf bir yönetim ortaya koyuyoruz, hesap veren bir yönetim anlayışını ortaya koyuyoruz… Bunlar çok önemli.

Geldiğimiz günden bugüne belediyemizin gider-gelir tablosunu siz halkımızla paylaşıyoruz. Biz belediyede tasarruf yaparak, belediyede israfı önleyerek, belediyede kayıp-kaçağı önleyerek biriktirdiklerimizle bir şeyler yapıyoruz. Atatürk Sahil Parkı 40 bin metrekarelik bir alan, ilçemize kazandırdık. Şunun müjdesini de vermek istiyorum; ikinci etabın da hazırlıklarına başladık, Projede önemli bir aşamaya geldik. İkinci etapta etkinliklerimiz yapabileceğimiz, gençlerimize, yaşlılarımıza, çocuklarımıza yönelik önemli alanların olduğu yeni parkımızı inşallah kazandıracağız.Yapacağımız park şu anda yeni yaptığımız parkın 2 katı büyüklüğünde ve yaza doğru da bunun temelini atmayı umut ediyoruz. Mahallelerimize taziye salonları ve parklar kazandırmaya devam ediyoruz. Şu anda ihalesini yaptığımız 3 tane taziye salonumuz var. Projesi bitmek üzere olan 3 taziye salonumuz daha var. Toplam 6 tane çok amaçlı salonumuzu da inşallah yaza girerken halkımızın hizmetine sunacağız. Çarşı Merkezinde ucube bina vardı. Güvenlik riski oluşturuyordu, orayı yıktık. Mahkemenin verdiği karar doğrultusunda kimseyi mağdur etmeden vatandaşlarımızın alacaklarını peyderpey kredi kullanmadan belediyenin imkanlarıyla ödüyoruz. Orayla ilgili Park Projemizi hazırladık ve geçen hafta ihalesine çıktık. Samandağ halkımıza hayırlı uğurlu olsun. HZ. Hızır (As) 3 semavi dine hitap eden ender ibadet yerlerinden biridir. Samandağ’a kim gelse hangi inançtan olursa olsun mutlaka Hz. Hızır (As) makamını ziyaret eder. Bu kadar önemli bir ibadet merkezinin çevresinin bu şekilde olmasından, bu görüntü kirliliğinden rahatsızım. Bununla ilgili arkadaşlar çok güzel bir proje hazırladı. Proje bitti, teslim ettiler, bu hafta onun da ihalesine çıkıyoruz bu da hayırlı uğurlu olsun.


HERKESİN BENDE AYRI YERİ VAR
Kapalı Spor Salonu ve Futbol sahası arasında 33 bin metrekarelik atıl durumda, boş bir alan var. Geldiğim günden beri bu alanla ilgili bir çalışma yapıyorum. Orası ilgili de çok güzel bir proje hazırladık. Maliyetler arttığı için ihaleye çıkamadık, Büyükşehir Belediye Başkanımız ile istişare ettik. Geldiler, gördüler ve birlikte bu projeyi hayata geçirme konusunda ortak bir irade ortaya çıktı. İnşallah Samandağımızın çehresini değiştirecek bu projeyi de hayata geçirme imkanına sahip oluruz. Çevre yolu ile ilgili de yetkililerin ize verdiği bilgiye göre Aralık ayının sonuna kadar bitecek. Çevre yolu Samandağımızın trafiğini de merkezini de ciddi anlamda rahatlatacak. Yıllardır kangren gibi yıllardı imar planına işleniş bir çevre yolu ile ilgili yıllardır bir çivi bile çakamadılar. 2013 yılında milletvekilliğimiz döneminde Bakanlık ile yaptığımız görüşmeler neticesinde o gün talimat verildi. Kamulaştırma bedelleri ödendi ve bunun yolu açıldı. O da bizim çabamızla oldu Samandağımıza hayırlı oldun. Kimin emeği varsa, kimin katkısı varda da buradan teşekkür ediyorum. Son olarak şunu söylemek istiyorum. İnsanlarla uğraşma zor iştir. Samandağın ciddi sorunları var. Bireysel talepler oldu. Bir kısmını karşıladık bir kısmını karşılayamadık. Ama emin olun biz bireysel taleplerden çok toplumun temel ihtiyaçlarını, ilçenin genel taleplerini dikkate alan bir perspektiften hareket ettik. Önümüzde bir buçuk yıllık bir süreç var. imkanlarımız ölçüsünde, belediyenin gücü oranında kimin ne ihtiyacı, ne sıkıntısı varsa elimizi uzatmaya çalışacağız. Ama lütfen bizi anlamaya çalışın. Ne yapıyorsak Samandağ için yapıyoruz. Yıllar sonra da ne yapacaksak Samandağ için yapacağız. Hepimiz bu ilçede yaşıyoruz, her biriniz benim için çok değerli, çok kıymetlidir. Bu ilçede yaşayan herkesin bende ayrı bir yeri var. Çünkü bu halk beni Belediye Başkanı yaptı, beni Milletvekili yaptı. Benim bu halka karşı vefa borcum var. Gece gündüz bu borcu ödemek için mücadele içindeyim. Tekrardan katıldığınız için, bize bugüne kadar omuz verdiğiniz için, hala bize inanmaya devam ettiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli