Erten Elektronik
Erten Elektronik
HATAY HAVALİMANI UÇUŞA KAPALI

HATAY HAVALİMANI UÇUŞA KAPALI

ABONE OL
22 Haziran 2023 14:05
HATAY HAVALİMANI UÇUŞA KAPALI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Depremin ardından hava trafiğine kapanan daha sonra tarifeli uçuşlara devam edilen Hatay havaalanında vatandaşların Adana havaalanına yönlendirilmesi tepki çekti.

Edinilen bilgilere göre Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerde sadece pistinde hasar alan, 5 bin metrekare alanda bakım onarım çalışmaları yapılan Hatay Havalananında diğer kule ve terminal binası gibi üst yapıların zarar görmediği belirtilmişti.  Yapılan çalışmaların sonrasında yeniden tarifeli uçuşlara açılan Hatay havaalanında zaman zaman bazı uçuşlar iptal edilmesi dikkat çekiyor. Uçuş iptallerinin özellikle internet üzerinden bilet satın alan vatandaşlar Hatay Havaalanına geldiklerinde, yaşanan sorun yüzünden Adana havaalanına yönlendiriliyor.

“BİLET SATIŞI VAR, UÇUŞ YOK”

Çok sayıda Hataylı havaalanına gidip, bazı uçuşların yapılamadığını öğrencince hem şok oldu, hem de bu durum karşısında tepki gösterdi. İnternetten aldıkları uçuş biletleriyle ilgili Hatay Havaalanında yaşanan sorunun, müşteriye bilgi verilmesi gerektiğini belirten vatandaşlar “Üç gündür böyle bir sorun yaşanıyormuş, biz de internet üzerinden bilet aldık, havaalanına geldiğimizde bizi Adana’ya yönlendirdiler. Sorun çözümlendi, ancak zaman kaybı yaşadık. Böyle bir durum karşılaşıldığında, bilet sahibine en azından cep telefonundan SMS yoluyla veya telefon açılarak bilgi verilmeliydi. Bizler de havayollarını tercih ederken, iş seyahatinde zamanla yarışıyoruz. Yetkililerin bu konuda biraz daha hassas davranmasını, yaşanacak sorunlar karşısında müşterinin bilgilendirilmesini bekliyoruz” dediler. 

En az 10 karakter gerekli