HBB’yi zarara uğrattığınızın farkında mısınız?

HBB’yi zarara uğrattığınızın farkında mısınız?

ABONE OL
17 Mayıs 2021 23:18
HBB’yi zarara uğrattığınızın farkında mısınız?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vekil Şanverdi: “Savaş Hatay halkını sadece kandırıyor. Hatay susuzluktan kırılıyor, yollar çukurdan çamurdan geçilmiyor ama HBB hala bu sevdadan vazgeçmiyor. Pandeminin nasıl bir seyir içinde olacağı netleşmeden milyonluk EXPO ihalelerini neden alelacele 2020 Haziran’da yaptınız? Bir aylık ağaç, çiçek, böcek fuarı için milyonlarca parayı çarçur ederek HBB’yi zarara uğrattığınızın farkında mısınız?”

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı EXPO süreci üzerinde eleştiri yağmuruna tuttu. Savaş’ın Hataylıları kandırdığını savunan Şanverdi, EXPO’nun Hatay’ın parasını çarçur etmekten başka bir işe yaramayacağını söyledi. Şanverdi, “Sayın Kılıçdaroğlu, ‘Dünyanın en büyük 3. Uluslarası projesi olan EXPO Hatay’a geliyor’ demiş. Sayın Lütfü Savaş Hatay halkını sadece kandırıyor. Hatay susuzluktan kırılıyor, yollar çukurdan çamurdan geçilmiyor ama HBB hala bu sevdadan vazgeçmiyor” dedi.
HATAY’IN PARASI ÇARÇUR EDİLİYOR
Savaş’ın EXPO sürecini eline yüzüne buluşturduğunu ifade eden Şanverdi, “EXPO 2021 Nisan’da başlayacaktı. Nani EXPO nerede? EXPO 2021 Hatay’ın parasını çarçur etmekten başka Hatay’a hiç bir katkısı olmayacaktır. HBB Başkanı Sayın Lütfü Savaş EXPO 2021 Medeniyetler Bahçesi Fuarı’nı eline yüzüne bulaştırdı” değerlendirmesinde bulundu.
MEVSİM ŞARTLARINI HİÇ DÜŞÜNMEDİNİZ Mİ?
Fuarın Hatay’a fayda getirmeyeceğini, milyonların çarçur edildiğini açıklamasının hemen ardından Savaş’ın apar topar fuar tarihini erteleme kararı aldığını söyleyen Şanverdi, “2021 Hatay EXPO Fuarı, Hatay ekonomisine katkı sağlayacak mı? EXPO Hatay turizmine nasıl bir katkı sağlayacak? BIE (Uluslararası Sergiler Bürosu)‘nin 2022 yılı EXPO Fuarını Hollanda’nın Amsterdam şehrinde 2022 Nisan’da yapma kararı aldığını bilmiyor muydunuz? 2022 Nisan’ın dört ay öncesi gibi kısa bir zaman öncesinde yapılacak Hatay EXPO’ya yurtdışından kaç kişi gelecek? Apar topar aldığınız kararla Aralık 2021’e ertelediğiniz bu fuarın mevsim şartlarına göre yapılmasının mümkün olmadığını bilmiyor musunuz?
YAPTIĞINIZ YANLIŞLARI ÖRTBAS EDEMEZSİNİZ
Korona pandemisinin nasıl bir seyir içinde olacağı netleşmeden milyonluk EXPO ihalelerini neden alelacele 2020 Haziran’da yaptınız? Bir aylık ağaç, çiçek, böcek fuarı için milyonlarca parayı çarçur ederek HBB’yi zarara uğrattığınızın farkında mısınız? Hatay EXPO tanıtım programı ile yaptığınız yanlışları örtbas edemeyeceğinizi bilmiyor musunuz?
EXPO’ya harcanan parayla başta seçimlerde yüzde 87 ile en çok oy aldığınız Samandağ ilçemiz olmak üzere Defne, Arsuz ve diğer tüm ilçelerimizin altyapı sorununu ve birçok sorununu çözebileceğini bilmiyor musunuz?” sorularını sordu.

En az 10 karakter gerekli