İSKENDERUN SPOR ÜMİT KARAN İLE YOLLARI AYIRDI

İSKENDERUN SPOR ÜMİT KARAN İLE YOLLARI AYIRDI

ABONE OL
5 Ekim 2021 11:08
İSKENDERUN SPOR ÜMİT KARAN İLE YOLLARI AYIRDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

3. lig 2. Grupta mücadele eden İskenderunspor 5. Hafta sonunda ardı adına yaşanan puan kayıplarının ardından takımın şampiyonluk hedefinden uzaklaşması yönetim ve teknik heyet karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı.

İskenderunspor Kulüp Başkanı Hakan Bolat, geride bıraktıkları maçta takımın iyi gitmediğinin altını çizerek “Bu başarısızlığı hiçbir şeyin altına sığınmak istemiyoruz. Yeni bir takım kurduk, ne olursa olsun dünkü maçı kazanmamız gerekiyordu, fakat kazanamadık, üzgünüz. Kendi aramızda değerlendirme yaptığımızda Ümit Karan hocamız, bugün itibariyle ekibiyle beraber istifa etti” dedi.

Ümit Karan Hocanın sorumluluk alarak, takımın önünü açmak için ekibiyle birlikte istifa ettiğini ifade eden Başkan Hakan Bolat “Ümit Karan tabi ki benim aile dostum. Ben de bunun üzüntüsünü yaşıyorum. Ama biz işimize gücümüze bakacağız, profesyonel bir iş yapıyoruz. Ümit Karan ve ekibine başarılar diliyorum, bundan sonraki hayatında. İskenderun’a geldiği, İskenderunsporu tanıttığı için kendisine teşekkür ediyorum. Yeni bir hoca arayışına da kesinlikle gitmeyi düşünmüyoruz. Kulübümüzün başında Jan Olde Riekerink gibi bir hocamız var. Kendi içimizde teknik ekip sorununu çözmek istiyoruz.” diye konuştu.

Bu arada İskenderunspor Teknik Direktörü Ümit Karan, yardımcıları Halil Akkuş, Memiş Özata ile Güney Kanat’ın istifa ederek kulüpten ayrıldığı bildirildi.

BÜYÜK İSKENDERUN SPOR CAMİASINA…

Bu arada kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında Teknik Direktörlükten istifa eden Ümit Karan şunları kaydetti: “Bazen yöneticiler, futbolcular, taraftarlar ve hocalar üzerine düşen görevi hakkıyla yaptığı halde sonuç istediğimiz gibi olmayabilir. Bugün itibari ile Teknik ekip olarak başkanımız Hakan Bey’e istifamızı sunduk. En başta başkanımız olmak üzere, takımda oynayan oynamayan tüm oyunculara, malzemecisinden, aşçısına tüm kulüp personeline, takımlarını desteklemeye gelen taraftarlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. İskenderunsporumuza ve bundan sonra görev alacak teknik ekibe şampiyonluk yolunda canı gönülden başarılar diliyorum. Bu şehir, bu şehirdeki potansiyel ve kapasite, taraftarın coşkusu üst seviyede. Bir futbol şehri olan İskenderun ve İskenderun sporumuzun hak ettiği yerlere geleceğine inancım tamdır. Allah’a emanet olun.”

En az 10 karakter gerekli