SAMANDAĞ BELEDİYE MECLİSİ 2023 YILININ İLK MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

SAMANDAĞ BELEDİYE MECLİSİ 2023 YILININ İLK MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

ABONE OL
6 Ocak 2023 09:14
SAMANDAĞ BELEDİYE MECLİSİ 2023 YILININ İLK MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Samandağ Belediye Meclisi, 2023 yılının ilk toplantısını 5 Ocak 2023 Perşembe günü saat 15:00’da Samandağ Belediyesi Hizmet Binasında bulunan Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’ın başkanlığında gerçekleşen 2023 yılı Ocak ayı Olağan Meclis Toplantısı, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Meclis Üyesi Av. Ali Ercan Özen ve geçen yıl kaybettiğimiz Meclis Üyemiz İlyas Nasraoğlu için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

2023 yılı Ocak ayı Olağan Meclis Toplantısında 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

2023 yılının ilk meclis toplantısında görüşülerek karara bağlanan maddeler:

Bir önceki meclis tutanak özeti görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Meclis üyelerinin, ihtisas komisyon üyelerinin huzur haklarının ve ihtiyaç duyulması halinde kamu kuruluşlarından çalıştırılacak personele, uzman kişilere ödenecek günlük ödeme miktarının diğer kamu kuruluşlarında çağırılması halinde memura ödenen toplantılara katıldıkları gün için günlük tutarının üçte biri oranında ödenmesi oy birliği ile kabul edildi.

5620 sayılı kanun gereğince geçici statüde çalışan bir işçinin 2023 yılı için vize işlemlerinin yaptırılması hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Belediyemizde görev yapan Zabıta personeline 2023 yılında ödenecek fazla mesai ücreti görüşülerek Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu’nun (K) cetvelinde belirtilen; Ankara, İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri dışındaki Büyükşehirlerin belediye sınırları içerisindekiler için tespit edilecek brüt fazla mesai ücretinin verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Belediyemizde 5393 sayılı Belediye Kanunun 49. Maddesinin 3. Fıkrası gereğince 2023 yılında çalıştırılacak 9 Mühendis, 8 Tekniker, 6 Eğitmen, 1 Psikolog, 2 Mimar, 1 Grafiker, 2 Peyzaj Mimarı, 4 Şehir Plancısı, 1 Sosyolog, 1 Sosyal Çalışmacı, 4 Çözümletici, 4 Programcı, 1 Teknisyen, 1 Veteriner Hekim ve 1 Avukat olmak üzere toplam 46 personelin Tam Zamanlı Sözleşmeli Personel olmak üzere çalıştırılmaları ve ücretlerinin memurlara ödenen net tutar üzerinden ödenmesi oy birliği ile kabul edildi.

Hatay 1.İdare Mahkemesinin 2022/75 Esas ve 2022/2058 Karar sayılı kararının yerine getirilmesi amacıyla SH Sınıfından 1 Adet 5. Dereceli Biyolog kadrosunun ihdası ve ücretlerinin memurlara ödenen net tutar üzerinden ödenmesi oy birliği ile kabul edildi.

 Hesap iş ve işlemleri ile ilgili Denetim Komisyonuna: Pelin Ray, Atiye Sönmez Erdoğdu, Yusuf Karaçay, Yahya Onur Berber ve Sinem Kayıkçı seçildi. 

Hukuk Komisyon Üyeliğine Cem Tamimi oy birliği ile seçildi.

2023 yılında Belediye meclisinin tatil yapacağı ayın Ağustos ayı olması oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Meclisinin Şubat ayında yapacağı olağan meclis toplantısının 3 Şubat 2022 Cuma günü saat 15:00’da Belediye Hizmet Binası Toplantı Salonunda yapılması oy birliği ile kabul edildi.

En az 10 karakter gerekli