Suriyeli ikizler Türkiye’de şifa buldu

Suriyeli ikizler Türkiye’de şifa buldu

ABONE OL
15 Haziran 2021 14:05
Suriyeli ikizler Türkiye’de şifa buldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Suriye’nin İdlip kentinde dünyaya gelen ve solunum yetmezliği şikâyetiyle Özel 100. Yıl Samandağ Hastanesi sevk edilen prematüre ikiz bebekler, sağlığına kavuştu.

17 günlük Raziye ve Meryem bebekler, yapılan titiz tedavinin ardından görevlilere teslim edilerek ülkelerine gönderildi. Özel 100. Yıl Samandağ Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Volkan Can, yaptığı açıklamada, ikiz bebeklerin erken doğumla beraber solunum sıkıntısı nedeniyle entübe halde solunum cihazına bağlı olarak geldiklerini söyledi. Yoğun bir destek ve tedavinin ardından ikizlerin solunum cihazından ayırdıklarının ifade eden Can, şöyle devam etti: “İkizler hastaneye geldiklerinde durumları çok kötüydü. Yoğun bir mesaimiz oldu. İlk olarak solunum sorunuyla ilgili müdahaleler yaptık. Daha sonra tedrici olarak beslenmeleri artırıldı. Yapılan bütün müdahaleler neticesinde bebeklerimiz sağlığına kavuştu. Şuan aşıları da yapılarak taburcu edildi.”

Yeni doğan bebeklerin birçoğunda bu tür komplikasyonlara karşılaşıldığını belirten Can, yerinde ve zamanında müdahalelerle bebeklerin sağlığına kavuştuğunu bildirdi.

En az 10 karakter gerekli