Tepsisi çalınan ’Künefeci Heykeli’’ yeniden yapıldı

Tepsisi çalınan ’Künefeci Heykeli’’ yeniden yapıldı

ABONE OL
10 Nisan 2021 15:39
Tepsisi çalınan ’Künefeci Heykeli’’ yeniden yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay’ın eşsiz lezzeti künefeyi tanıtmak amacıyla Asi nehri kenarındaki Köprü başına yapılan Künefeci Heykeli’nin tepsisinin çalınması üzerine yapılan çalışma sonucu heykel yeniden orijinal haline getirildi.
Hatay’ın tanıtımı amacıyla merkez ilçesi Antakya’da Asi Nehri yanındaki Köprü başına konulan Künefeci Heykeli bu zamana kadar birçok kez yıkılıp, çalındı. Özellikle çevredeki esnafların çok sevdiği heykel, dün itibarıyla tekrar eski yerine inşa edildi. Esnafın tek beklentisi bu heykelin bir daha zarar görmemesi oldu.
Çevrede uzun zamandır milli piyango satan bir esnaf, “Geçen yıl bu heykeli yapmışlardı ancak bilmediğimiz kişiler tarafından tepsiyi çalmışlardı. Emniyet güçlerimiz 1-2 gün çalışma yapıp tepsiyi getirdiler ve bu sefer yeniden inşa edip tekrardan eski yerine kazandırdılar. Yine çalabilirler ama bu sefer takibini yapıyorlar, memleketimizde her şeye olduğu gibi buna da sahip çıkmalıyız” ifadelerini kullandı.

İHA

HATAY’IN ÖNE ÇIKAN EŞSİZ LEZZETİ KÜNEFEYİ TANITMAK VE FİGÜR HALİNE GETİRMEK AMACIYLA MERKEZ İLÇESİ KÖPRÜ BAŞINA KONULAN KÜNEFECİ HEYKELİ BİRÇOK KEZ ÇALINMASINA, ZARAR GÖRMESİNE RAĞMEN YENİDEN ESKİ YERİNE KONULDU. (DOĞANAY YİĞİTOĞLU/HATAY-İHA) Hatay’ın eşsiz lezzeti künefeyi tanıtmak amacıyla Asi nehri kenarındaki Köprü başına yapılan Künefeci Heykeli’nin tepsisinin çalınması üzerine yapılan çalışma sonucu heykel yeniden orijinal haline getirildi.

En az 10 karakter gerekli