Yayladağı’nda 260 metrelik zipline tesisi tamamlandı 

Yayladağı’nda 260 metrelik zipline tesisi tamamlandı 

ABONE OL
1 Nisan 2021 09:01
Yayladağı’nda 260 metrelik zipline tesisi tamamlandı 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yayladağı Belediyesi tarafından Devrent Mesire Alanı’na 130 metre gidiş, 130 metre dönüş olmak üzere toplamda 260 metre uzunluğunda zipline tesisi yapımı tamamlandı. 

Tesisi inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, yaptığı açıklamada, Yayladağı’nın doğası ve iklimiyle bölgenin adeta incisi olduğunu belirtti. Bu müthiş doğa içerisinde piknik alanlarının yer aldığını kaydeden, “Merhum Belediye Başkanımız Mustafa Sayın’nın Devrent Mesire Alanı içerisinde başlattığı gönül adası ve restoran projelerini tamamlıyoruz. Aynı zamanda söz konusu doğa harikası mekanı daha da cazibe merkezi haline getirmek için bazı yeni planlar yaptık. 

Hatay’da eşi olmayan orman içerisinde 130 metre gidiş ve 130 metre dönüş mesafeli zipline alanını tamamladık. Zipline güzergahının altına mini su göleti yapılacağını söyleyen Yalçın, söz konusu alana, doğaya zarar vermeden birkaç güzellik daha katacaklarını vurguladı. Yalçın, bölgenin en güzel alanlarından biri olan Devrent Mesire Alanı’nı, tamamladıklarını belirtti ve tüm vatandaşları alana davet etti.

En az 10 karakter gerekli