Erten Elektronik
Erten Elektronik
11 İLDEN 284 SPORCU HATAY’DAKİ JUDO ŞAMPİYONASI’NDA TER DÖKTÜ

11 İLDEN 284 SPORCU HATAY’DAKİ JUDO ŞAMPİYONASI’NDA TER DÖKTÜ

ABONE OL
15 Ekim 2023 15:49
11 İLDEN 284 SPORCU HATAY’DAKİ JUDO ŞAMPİYONASI’NDA TER DÖKTÜ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Büyükşehir Belediyesinin Cumhuriyetin 100.yılına özel düzenlediği Judo Şampiyonası Antakya EXPO alanında gerçekleşti.

6 Şubat Depremi’nin ardından Hatay halkına moral vermek, şehri gündemde tutmak amacıyla gerçekleştirilen turnuvaya 11 ilden 284 sporcu katılım gösterdi. Turnuva, Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intihal etmiş şehitler ve depremde hayatını kaybedenler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

“ BU TURNUVANIN HATAY VE DEPREMDEN ETKİLENEN 10 İL İÇİN ÇOK BÜYÜK DEĞERİ VAR

Yoğun katılım olduğu turnuvanın açılışında konuşma yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Bu kadar büyük deprem atlatmış bir şehir olarak Türkiye Judo Federasyonu ve İlçe Spor Müdürlüğüne bizlerle beraber bu organizasyonu gerçekleştirdikleri için çok teşekkür ederim. Bu turnuvanın Hatay ve depremden etkilenen 10 il için çok büyük değeri var. Buradaki sporcularımız müsabakalar ile 11 ilimizi yurt dışında da hatırlatmış olacaklar. Seyir zevki yüksek ve hoşgörü içinde geçen güzel turnuvalara katılan sporcularımızı tebrik ederim” dedi. Süper, minikler, yıldızlar ve ümitler kategorisinde gerçekleşen müsabakalarda Hatay Büyükşehir Belediyespor Judo Takımı her kategoride birinci olarak takım şampiyonası oldu. Başkan Savaş, müsabakada dereceye giren sporculara madalyalarını verirken Türkiye Judo Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Doğan Korkmaz’a da plaket takdim etti.

En az 10 karakter gerekli