Erten Elektronik
Erten Elektronik
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ

ABONE OL
15 Temmuz 2023 10:00
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kırıkhan’da devlet erkânı 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi günü dolayısıyla 15 Temmuz Şehitlerimiz Gülşah Güler ve Hurşit Uzel’in ailelerini ziyaret etti.

Ziyaretlere Kırıkhan Kaymakamı Fikret Dağ, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Emniyet Müdürü Emre Arslan, İlçe Jandarma Komutanı Kenan Özmen, Tabur Komutanı Yarbay Erhan Kale ve diğer protokol üyeleri katıldı. Ziyaretlerde Şehit ailelerine Kuran-ı Kerim, Şanlı Türk Bayrağımız hediye edilip, Şehitlerimiz için okunan Hatm-i Şeriflerin duaları toplandı.

ŞEHİTLERİN RUHUNA DUA EDİLDİ

Ziyaret sonrası yapılan ortak açıklamada; “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik zafer günümüzün 7. yıldönümü kutlu olsun. 15 Temmuz Şehitlerimiz ve Bütün Şehitlerimize Allah’tan (c.c.) diliyoruz.

15 Temmuz 2016’da içimize sızmış bir gurup fetö terör örgütü mensuplarının hain kalkışma girişimlerine karşı Aziz Milletimizin tankların önüne yatarak, namluların önünde durarak Vatan müdafaası yapmaları tüm dünyaya örnek olmuştur. Dünyada böyle bir Millet asla yoktur. Dünya ve içimizdeki hainler, bizler 15 Temmuz ruhunu taşıdığımız sürece Vatanımızı bölmeyi başaramayacaklar. Devlet olarak Şehitlerimizin emanetleri olan Şehit ailelerimize her daim sahip çıkıp yanlarında olmaya devam edeceğiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için kanlarını döküp canlarını feda eden bütün Şehitlerimizi Rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyoruz. Ruhları şad, mekânları Cennet olsun inşallah” denildi.

En az 10 karakter gerekli