25 bin kişilik Hatay Stadı, Hatayspor’a kiralandı

25 bin kişilik Hatay Stadı, Hatayspor’a kiralandı

ABONE OL
11 Mart 2021 12:20
25 bin kişilik Hatay Stadı, Hatayspor’a kiralandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yapımı tamamlanan Hatay Stadyumu, Hatay Valiliği tarafından, Süper Lig ekiplerinden Atakaş Hatayspor’a kiralandı. Bordo-beyazlı ekip, süresiz bir şekilde devraldığı yeni stadyumunda artık maçlarını oynayabilecek. Hatay Valisi Rahmi Doğan, protokol ile stadyumun artık Hatayspor’un yeni yuvası olacağını söyledi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2016 yılında temelleri atılan Hatay Stadyumu, Hatay Valiliği’nde düzenlenen imza töreni ile resmen Hatayspor Kulübü’ne devredildi. Bordo-beyazlı ekip artık maçlarını yeni stadyumunda oynayabilecek.
Gerçekleşen imza töreninde konuşan Hatay Valisi Rahmi Doğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleri ve ödenekleri ile stadyumu hazır hale getirdiklerini belirterek, “Gençlik ve Spor Bakanlığımıza Hatayspor’un kiralama talebini ilettik. Kiralama uygun görüldü ve stadımızı Hatayspor’a kiralıyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, stadın tamamlanmasında Gençlik ve Spor Bakanımızın çok büyük destekleri oldu. Özellikle son merhale de bize göndermiş olduğu ödeneklerle çok ciddi bir çalışma yaptık ve bu çerçeve de stadyumu hazır hale getirdik. İmzalayacağımız protokol ile stadyum artık Hatayspor’un yeni yuvası olacak” dedi.
Vali Doğan, Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait bir hazineyi Ankara’dan valiliğe tahsil ettirdiklerini belirterek bu araziyi Hatayspor’a alt yapı tesisleri kurması için devredeceklerini söyledi.
Konuşmalarında ardından imzalarken atılırken, günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.
İHA

HATAY VALİSİ RAHMİ DOĞAN (GÖKHAN AKLAN/HATAY-İHA)
Yapımı tamamlanan Hatay Stadyumu, Hatay Valiliği tarafından, Süper Lig ekiplerinden Atakaş Hatayspor’a kiralandı. Bordo-beyazlı ekip, süresiz bir şekilde devraldığı yeni stadyumunda artık maçlarını oynayabilecek. Hatay Valisi Rahmi Doğan, protokol ile stadyumun artık Hatayspor’un yeni yuvası olacağını söyledi. Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş ise bundan sonra ki amaçlarının Hatayspor’u Avrupa’da temsil eder duruma getirmek olduğunu belirtti.

En az 10 karakter gerekli