“33 Kadın” Türkiye belgesel çekiminin 2.ayağı Hatay’da başlıyor

“33 Kadın” Türkiye belgesel çekiminin 2.ayağı Hatay’da başlıyor

ABONE OL
8 Eylül 2021 14:16
“33 Kadın” Türkiye belgesel çekiminin 2.ayağı Hatay’da başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadın gücü ve farkındalığını ön plana çıkaran bir sosyal sorumluluk projesi olan “33 Kadın” belgeselinin çekimleri Hatay’da devam edecek.

Projeye Hatay’ın da dahil olacağı belirtildi. Yapılan açıklamada, “Maalesef ülkemizde ve dünyada halen kadın gücünün önünde engel olmak isteyen zihniyetler mevcut. Kadınlarla ilgili medyada ve sinemada “mağdur” vurgusu yapılarak; sanki bütün kadınlar mağdur, korunmasız, çaresiz gibi gösterilmekte, bu durum tüm kadınlarımızı özellikle zor durumda bulunan kadınlarımızın umutlarını yıkmaktadır. Elbette mağdur kadınlar vardır. Keşke hiç olmasa ama artık mağdur kadınlar üzerinden rant sağlamak yerine daha çok güçlü başarılı kadınları konuşmak onların başarısıyla gurur duymak, onların başarı öykülerinden ilham alma zamanı gelmedi mi?

HATAY’DAN 33 KADIN ÇEKİMLERE DAHİL OLACAK Güçlü başarılı kadınların hikayesi tüm kadınlara ilham vermeli, örnek rol model olmalıdır. Biz artık ” evet, ben de yapabilirim’ diyen kadınların sesini duymak istiyoruz. Dolayısıyla başarılı ve güçlü kadınları bu belgeselde buluşturmayı hedefliyoruz. 33 kadın belgeseli Mersin’de tamamlandı. Yaklaşık 3 ay süren çalışma sonucunda muhteşem bir gala gecesi ile Mersin’deki kadın gücü ve farkındalığı ön plana çıkarılmış oldu.1165 kadın bu projede yer almak için müracaat etmiş olup 33 isim belirlenerek belgeseli tamamladık. YouTube kanalında ekstra olarak İçel Tv& Sun Tv ortak yayınıyla izleyici karşısına çıkmıştır. Toplumun önemli derecede destek verdiği 33 KADIN BELGESELİ projemiz şimdi Hatay; devamında Kıbrıs, Mardin, Gaziantep, Adana, Kars, Erzurum ve İzmir’de yapılacak ve son olarak bu illerin karmasından 33 isim seçilerek Türkiye projesi tamamlanacak. Projemize katılım müracaat vs ücretsizdir. Hiçbir katılımcıdan seçilen kadınlardan ücret alınmamaktadır. Bütçemiz sponsorlar tarafından karşılanmaktadır. Bu anlamda Mersin’de tüm Belediyeler, Odalar ve marka değeri olan firma ve kuruluşlar sponsor olmuştur. Nasıl ki kadınlarımızı seçerken şaibesiz olması, hikayesinin olması, başarısının olması dikkatle inceleniyorsa sponsor seçiminde de buna dikkat edilmektedir. Çekimlerimiz son teknoloji kullanılarak gerçekleştirilmekte kadınların hikayesi ile kentin tarihi turistik yerleri videoda gösterilerek kentin tanıtımına katkı sağlanmaktadır. Hatay’da da birbirinden değerli 33 başarılı kadın çekimlere dahil olacaktır” denildi.

En az 10 karakter gerekli