6 Şubat depremine ait yeni görüntüler ortaya çıktı

6 Şubat depremine ait yeni görüntüler ortaya çıktı

ABONE OL
6 Şubat 2024 13:32
6 Şubat depremine ait yeni görüntüler ortaya çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Maraş merkezli 6 Şubat depremlerinin yeni görüntüleri ortaya çıktı. Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde kaydedilen görüntülerde her iki deprem anında da vatandaşların mahşeri kalabalıkta kaçışması ve tabelaların sarsıntı nedeni ile kopması görülüyor. Depremin şiddeti nedeni ile vatandaşların oldukları yere düştüğü kameralara yansırken, 872 deprem izolatörün bulunduğu hastanede kaydedilen görüntüler, depremin şiddetini bir kez daha gözler önüne serdi.
Kahramanmaraş’ta 6 Şubat 2023’te 9 saat arayla 7,8 ve 7,5 büyüklüğünde iki deprem meydana gelmiş, sarsıntılarda Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır, Adana, Kilis ve Elazığ’da binlerce kişi hayatını kaybedip yaralanırken, on binlerce bina da yıkılmıştı. Asrın felaketinin üzerinden geçen bir yılın ardından İHA ekibi yeni görüntülere ulaştı. İzleyenleri o günü tekrar yaşatan görüntüler bölgenin hasta yükünü çeken Fethi Sekin Şehir Hastanesinde kaydedildi. Deprem günü önemli görev üstlenen hastanelerin başında gelen Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinin kameraları dehşet anlarını saniye saniye kaydederken, depremin büyüklüğünü ve yaşanan o anları bir kez daha gözler önüne serdi.

Mahşeri kalabalık
Hastanenin C blok poliklinik girişinde saat 13.26’da kaydedilen görüntülerde, depremi hisseden vatandaşların mahşeri kalabalıktan kaçışları kayıt altına alındı. Gece saat 04.17’de kaydedilen görüntülerde ise C blok 5. katta bulunan asansör bölümü depremin şiddetini adeta gözler önüne serdi. 872 deprem izolatörün bulunduğu hastanede 7,8 büyüklüğündeki deprem nedeni ile kapılar açılıp kapanmaya başlarken, demir teller tutulan yön tabelaları sarsıntıya dayanamayarak koptuğu görülüyor.

Sarsıntıya ayakta yakalanan vatandaşlar yere düştü
Her iki depremde de sarsıntıya yakalanan vatandaşlar, koşarak hastaneyi terk etmeye çalışırken, yoğun sarsıntı nedeni ile ayakta duramayan vatandaşların yere düştüğü görülüyor. Kimi vatandaşlar yatan yakınlarının koluna girerek dışarı çıkmaya çalışırken, hastane görevlileri de kaçışma anında yaşanabilecek olumsuzlukları önlemek için var gücüyle kalabalığı sakinleştirmeye çalışıyor.
İHA

En az 10 karakter gerekli