“AK Parti Hatay'da Yeşildal Dönemi Start verdi”

“AK Parti Hatay'da Yeşildal Dönemi Start verdi”

ABONE OL
27 Şubat 2021 19:57
“AK Parti Hatay'da Yeşildal Dönemi Start verdi”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Hatay 7. İl Olağan Kongresi Antakya Kapalı Spor Salonu’nda Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün katılımıyla gerçekleştirildi. Kongreye Bakan Gül’ün yanı sıra AK Parti geçmiş dönem İl Başkanları, Hatay Milletvekilleri, Belediye Başkanları, il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı. Özellikle kongrede dikkat çeken geçmişten günümüze görev almış tüm partililer hazır bulunuyordu. Kongrenin Hatay’a verdiği mesaj toparlayıcılık ve birlikte beraber hareket etme çağrısı yansıdı.
GÜL: BİRLİĞİMİZİ VE KARDEŞLİĞİMİZİ MUHAFAZA EDECEĞİZ
Yoğun kalabalığın katıldığı kongrede konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, terörle mücadele konusuna değinerek terörle mücadelenin bir yaşatma mücadelesi olduğunu söyledi. Bakan Gül, “Ne olursa olsun şer odakları karşısında hiçbir zaman geri adım atmayacağız. Terörle mücadelemizi, bir terörist bile kalmayana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Birliğimizi, kardeşliğimizi muhafaza edeceğiz. Terörle mücadele aynı zamanda bir yaşatma mücadelesidir. Hak ve özgürlük, insan hakkı mücadelesidir. Milletimizin AK Parti hükümetlerine verdiği yetki huzurumuzu arttırmak ve özgürlük ve haklarını güçlendirmektir. Biz daha güçlü demokrasi ve özgürlük dediğimizde bundan en çok terör örgütleri rahatsız oluyor. Sosyal, ekonomik alanda atılan adımlar terör örgütlerini, Türkiye düşmanlarını rahatsız ediyor. Türkiye’nin belirleyici aktif rolünü asla çekemiyorlar. Bugün Gara’da hain terör örgütünün insanlık dışı yüzünü bir kez daha tüm dünya gördü. Bu terör örgütünün alçak yüzünü ve çaresizliğini herkes görmüştür. Alçak teröristler tarafından şehit edilen şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Buradan eli kanlı terör örgütü PKK’ya ve onun içeride ve dışarıda bütün destekçilerini şiddetle lanetliyoruz” dedi.
ARTIK MASA BAŞINDA DİZAYN EDİLEN TÜRKİYE YOK
Gara’da askerlerimizin şehit edilmesine bazı Avrupa ülkelerinin sessiz kaldığını belirten Bakan Gül “Bu hadise aynı zamanda bazı Avrupa Ülkelerinin bazı Uluslararası kuruluşlarında teröre karşı takındıkları iki yüzlü tavrı göstermişlerdir. Bağımsız Türk yargısının verdiği kararları her fırsatta endişe ile karşılayanlar nedense 13 masumun şehit edilmesi, bu vahşet karşısında dillerini yuttular. Terör örgütünün değirmenlerine su taşıyanların içeri de ve dışarıda barış naraları atmasını artık bu millet inanmıyor. Türkiye o değirmenleri terörün başına yıkmaya devam edecek. Artık masa başında dizayn edilen bir Türkiye yok. Türkiye artık üzerinde oyunlar oynanan bir Türkiye değil” dedi.
TÜRKİYE YENİ ANAYASA’YI HAK EDİYOR
Bakan Gül Türkiye’nin sivil bir anayasayı hak ettiğini ifade ederek, “İnsan hakları eylem planını önümüzde ki yakın dönemde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan açıklayacaktır. Bu çalışmamızda da ortak aklı hep esas aldık, milletimizin düşüncesi, inancı ne olursa olsun insan olarak hakkını onurunu daha da ileriye taşımak için yapılması gereken eylem planını hazırladık. Tüm kamu kurumlarıyla, yeni çıkacak yasa ile yargı paketleriyle milletimizin bütün ihtiyaçlarını hedefe ulaştırmış olacağız. Cumhuriyetimizin ikinci yüz yılına yeni bir anayasa ile gireceğiz. 83 milyon vatandaşımızın işte bu benim anayasam diyeceği anayasayı gerçekleştirmek bizim ortak hedefimizdir. Bu süreçte asla duyurgan bir şekilde işte budur diyerek emredici şekilde değil, diyalog ile herkesin anayasa da kendi sesini, rengini hissedebileceği bir anayasayı bu milletimiz hak ediyor. Türkiye darbe anayasalarının korkularından kurtulduğu sivil bir anayasayı hak ediyor” dedi.
YEŞİLDAL: KONGREMİZ HAYIRLI UĞURLU OLSUN
Başkan Yeşildal da yaptığı konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Yeşildal, “Bizler kutlu davanın neferleri olarak AK Parti’ye hizmet edeceğiz. Bir önceki dönem İl Başkanımız Mehmet Yeloğlu’na teşekkür ediyorum hizmetlerinden dolayı. Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan onunla omuz omuza yürümeye devam edeceğiz. Gerek Hatay’ımızın gerekse de Türkiye’mizin daha ileriye gitmesi için Cumhur İttifakı’mızın daha sıkı şekilde birlik olması lazım. Mazlum coğrafyaların umudu olmaya devam etmek için Milliyetçi Hareket Partimizin Genel Başkanı’na ve Hatay MHP İl Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Bizim hayallerimiz var. Bu hayaller için çok çalışacağız. Bu vesileyle İl Kongremizin Hatay’ımıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli