Reklam
Reklam
AKBEZ VE ÇINARBAŞI MUHTARLARINDAN BAŞKAN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR

AKBEZ VE ÇINARBAŞI MUHTARLARINDAN BAŞKAN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR

ABONE OL
24 Ekim 2022 12:23
AKBEZ VE ÇINARBAŞI MUHTARLARINDAN BAŞKAN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), “Temiz Çevre ve Sağlıklı Yarınlar” ilkesiyle atık su hattı çalışmalarını Hassa’da da sürdürüyor.   

Atık suların sağlıklı şekilde toplanması ve çevreye zarar vermeyecek şekilde tahliyesini sağlamak amacıyla alt yapı çalışmalarını sürdüren Genel Müdürlük, Hassa ilçesine bağlı Akbez Mahallesi’nde altyapı olmayan noktalar için yeni atıksu hattı çalışması gerçekleştirdi.

Ortak yaşam alanlarının temiz kalmasına ve sağlıklı yaşama katkı sağlandığına dikkat çeken HATSU, 400’lük beton borularla 268 metre atık su hattı imalatı yapıldığı çalışmada 1 kepçe ve 2 personelin görev aldığı bilgisini verdi.

Mahalle sakinleri adına düşüncelerini dile getiren Akbez Mahalle Muhtarı Bilal Demir, “Akbez Karakolu’ndan başlayıp, sağlık ocağı ve eski Hassa yolundan dönerek yapılan binaların atık suları yolun üzerinden akmakta ve bina sakinlerini rahatsız etmekteydi. Altyapının yapılmasına kadar kötü kokuların ve çevre kirliliğinin önüne geçmek adına bu çalışmayı yapıyoruz. Halkımız adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Lütfü Savaş ve HATSU ekiplerine teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Hassa Çınarbaşı Mahalle Muhtarı Ali Altun ise; “Apartmanda yaşayan insanlar balkonlarına çıkamıyordu kokudan. Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne altyapı çalışmaları için dilekçeler verdik. Şu an yapılan çalışma ile vatandaşlar rahatlayacak ve balkonlarına çıkıp nefes alabilecekler. Bundan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Lütfü Savaş ve HATSU ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli