ALTINÖZÜ’NDE KAN BAĞIŞI HASSASİYETİ

ALTINÖZÜ’NDE KAN BAĞIŞI HASSASİYETİ

ABONE OL
15 Mayıs 2024 19:55
ALTINÖZÜ’NDE KAN BAĞIŞI HASSASİYETİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Kızılay Hatay Şubesi tarafından Altınözü’nde “Birbirimize Candan Bağlıyız” sloganıyla kan bağışı programı ilçe protokolü ve vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleşti.

Kan bağışının önemine vurgu yapmak ve vatandaşların kan bağışında bulunmasını teşvik etmek amacıyla Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı başta olmak üzere ilçe protokolünün kan bağışı ile start alan programa Altınözülü vatandaşların yoğun ilgisi gözlerden kaçmadı. Hastanelerde kan stoklarının eksilmesi sonrasında tüm Türkiye’de eş zamanlı başlatılan, daha önce Antakya ve Defne ilçelerinde yoğun katılımla gerçekleşen kan bağışı kampanyalarının Altınözü bölümünde kan bağışı sayısının fazla olacağı sinyalleri ilk dakikalardan verildi.

KIZILAY’DAN ALTINÖZÜLÜLERE TEŞEKKÜR

Altınözü’nde kan bağışına gösterilen ilgiye teşekkür eden Türk Kızılay Hatay Şubesi Yöneticileri açıklamalarında: ”Asrın felaketini en ağır biçimde yaşayan Hatay’da depremin ilk gününden itibaren insanüstü bir çaba ile çalışan Türk Kızılay Hatay Şubesi olarak kan bağışı etkinliklerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Bugün Altınözü’nde gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize protokol üyeleri ve vatandaşlarımızın gösterdikleri yoğun ilgi bizleri mutlu etmiştir. Kampanyamıza ilgi gösteren tüm vatandaşlarımıza, büyük bir özveri ile çalışan Kızılay ekibimize ve desteklerinden dolayı Türk Kızılay’ı Altınözü Temsilcimiz Hüseyin Gülseren’e şükranlarımızı sunuyoruz” dediler.

BAŞKAN SARI HEMŞEHRİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Kan bağışı kampanyasına katılım gösteren Altınözülü hemşerilerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı açıklamasında: ”Bağışlanan her damla kan hayata tutunan bir can demektir. Kaymakamımız Mehmet Sert, Cumhuriyet Başsavcımız Bilal Sevgi, Hatay Kızılay Dernek Başkanımız Kudret Özbakış, Türk Kızılay’ı Altınözü Temsilcimiz Hüseyin Gülseren, Cumhur İttifakı İlçe Başkanlarımız, kurum amirlerimiz, teşkilatımız ve halkımızın katılımlarıyla Çarşamba Pazarı girişinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına katıldık. Gün içerisinde devam edecek olan kan bağışı kampanyamıza desteklerinizi bekler, katılan herkese vermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli