Erten Elektronik
Erten Elektronik
AMASYA VE HATAYLI ÖĞRENCİLERDEN KARDEŞLİK MEKTUBU

AMASYA VE HATAYLI ÖĞRENCİLERDEN KARDEŞLİK MEKTUBU

ABONE OL
8 Mayıs 2024 10:07
AMASYA VE HATAYLI ÖĞRENCİLERDEN KARDEŞLİK MEKTUBU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Amasya’nın Merzifon ilçesinde TOKİ Kara Mustafa Paşa Ortaokulu öğrencilerinin kardeşlik mektubuna Antakya İnönü İlkokulu öğrencileri de mektuplarla cevap verdi.

Kardeşlik mektubu uygulaması ile Amasya Merzifon TOKİ Kara Mustafa Paşa Ortaokulu 6/B şubesi öğrencileri Antakya İnönü İlkokulu 6/B şubesi öğrencileriyle gönül köprüsü kurdu. Amasya’dan gönderilen mektuplara ve hediye kitaplara İnönü İlkokulu öğrencileri de mektupla karşılık verdi.

MEKTUPLAR YENİ ARKADAŞLIKLARA DA VESİLE OLDU

Amasyalı öğrenciler Hatay’daki mektup arkadaşlarının acılarını paylaştıklarını ve onlar için ellerinden geleni yapmak istediklerine dair, duygu ve düşüncelerini dile getirirken, bu mektuplar sayesinde yeni arkadaşlıklar kurmak istediklerini ilettiler. Manevi bağların güçlenmesini sağlayan mektuplara İnönü İlkokulu 6/B şubesi öğrencileri de aynı samimiyetle cevap verdi. Mektupların yanına hediye olarak gönderilen kitaplardan çok memnun kaldıklarını belirten İnönü İlkokulu öğrencileri mektup arkadaşlarına teşekkür mektubu hazırladılar. Karşılıklı mektuplar ile okullar ve öğrenciler arasında sevgi bağlarının kurulması hedefleniyor.

En az 10 karakter gerekli