ANTAKYA ATIK SU ŞEBEKESİNDE 120 KM TAMAMLANDI

ANTAKYA ATIK SU ŞEBEKESİNDE 120 KM TAMAMLANDI

ABONE OL
8 Ekim 2022 16:47
ANTAKYA ATIK SU ŞEBEKESİNDE 120 KM TAMAMLANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Büyükşehir Belediyesi su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Antakya ilçesinde atık su hattı olmayan mahallelerin ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirdiği projede çalışmalarını sürdürüyor.

Atık suları arıtmak üzere yaşam alanlarımızdan tahliye etmek, doğayı ve çevreyi korumak için ”Antakya 2. Kısım Muhtelif Mahalleler Kanalizasyon Şebekesi İnşaatı çalışmalarında hız kesmeyen HATSU, 155 km yapılacak atık su hattı imalat çalışmasının 120 km’sinin tamamladığını açıkladı.

Aşağıokçular, Alahan, Anayazı, Üçgedik, Alazı, Üzümdalı, Oğlakören, Ürgenpaşa, Zülüflühan, Derince, Dikmece, ve Büyükdalyan mahallelerinin altyapıya kavuştuğunu belirten HATSU, deşarjı sağlanacak atık suların Antakya(Serinyol), Küçükdalyan-Narlıca Mbr(Membran Biyoreaktör) Teknolojili ve Defne Turunçlu atık su arıtma tesislerinde arıtılacağını ve derelere temiz şekilde deşarj edileceğine dikkat çekti.

HATSU, çalışmalar sayesinde atık suların artık çevreye ve Asi Nehri’ne zarar vermeyeceğini vurgulayarak, altyapı ihtiyacı bölgeler için proje üretim çalışmalarının sürdüğünün altını çizdi.

En az 10 karakter gerekli