Erten Elektronik
Erten Elektronik
ANTAKYA BELEDİYESİ ÇALIŞMALARI ŞEHRİN HER KÖŞESİNDE SÜRÜYOR

ANTAKYA BELEDİYESİ ÇALIŞMALARI ŞEHRİN HER KÖŞESİNDE SÜRÜYOR

ABONE OL
12 Haziran 2024 17:44
ANTAKYA BELEDİYESİ ÇALIŞMALARI ŞEHRİN HER KÖŞESİNDE SÜRÜYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Antakya’nın 95 mahallesinde temizlik çalışmalarını sürdürüyor.         

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada; şehir genelinde temizlik çalışmalarının aralıksız olarak devam edildiği, bu kapsamda cadde ve sokaklarda yıkama, süpürge, moloz kaldırma, kapsamlı temizlik ve metruk alan temizliği ile vatandaşların temiz ve ferah bir yaşam alanlarına sahip olmalarına önem gösterildiği belirtildi.

Bu kapsamda çalışma gerçekleştirilen alanlar şöyle sıralandı;

📍 Serinyol Mahallesi

📍 Küçükdalyan Mahallesi

📍 Uzun Çarşı      

📍 Gülderen Mahallesi

📍 Oğlakören Mahallesi

📍 Aydınlıkevler Mahallesi

📍 Barbaros Mahallesi

ŞEHİR GENELİNDE YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde yol çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada;  Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin şehrin farklı noktalarında ihtiyaç duyulan yerlerde yol açma, malzeme serme, bağlantı yollarda genişletme ve zemin düzenleme çalışmaları gerçekleştirildiği belirtildi.

Çalışma gerçekleştirilen noktalar şu şekilde sıralandı;

📍 Avsuyu Mahallesi

📍 Üzümdalı Mahallesi

PARK VE YEŞİL ALANLAR GÜZELLEŞTİRİLİYOR

Antakya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri, şehir genelindeki 95 mahallede park ve yeşil alanlarda çalışmalarını sürdürüyor.

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada; Park Bahçe Müdürlüğü ekiplerinin şehir genelindeki park ve yeşil alanlardaki çim biçme, ağaç budama, yabani ot temizliği, yeşil alanlarda sulama, parklarda bakım, onarım ve yenileme çalışması gerçekleştirildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca park ve yeşil alanların güzel bir görünüme kavuşması için çalışmaların devam edeceği vurgulandı. Park Bahçe Müdürlüğü ekiplerinin çalışma gerçekleştirdiği mahalleler şu şekilde sıralandı;

📍 Altınçay

📍 Akasya

📍 Küçükdalyan

📍 Saraykent

📍 Zülüflühan

📍 Kışlasaray

📍 Karaali Bölüğü

📍 Doğanköy

📍 Biniciler

📍 Paşaköy

📍 Esentepe

📍 Ürgenpaşa

📍 Güzelburç

📍 Şirinler

ANTAKYA BELEDİYESİ EKİPLERİ İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Antakya Belediyesi İklim ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri, larva üreme noktalarında uçkunla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada; şehir genelindeki 95 mahallede larva üreme noktalarında uçkunla mücadele kapsamında ilaçlama çalışması gerçekleştirildiği belirtildi. Bu kapsamda şehrin farklı noktalarında ve dere yataklarında ilaçlama yapıldığı belirtildi. Açıklama ayrıca İklim ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin, halk sağlığını tehdit eden sivrisinek, karasinek, sinek larvaları ve haşerelere karşı Antakya’nın 95 mahallesinde veteriner hekim ve personellerin kontrolünde düzenli olarak çalışma gerçekleştirildiği belirtildi.

En az 10 karakter gerekli