Erten Elektronik
Erten Elektronik
ANTAKYA BELEDİYESİ YENİDEN YEŞİL BİR ANTAKYA İÇİN ÇALIŞIYOR

ANTAKYA BELEDİYESİ YENİDEN YEŞİL BİR ANTAKYA İÇİN ÇALIŞIYOR

ABONE OL
1 Kasım 2023 15:26
ANTAKYA BELEDİYESİ YENİDEN YEŞİL BİR ANTAKYA İÇİN ÇALIŞIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın talimatıyla ekipler Antakya’nın yeniden yeşiller içerisinde bir şehir olması için canla başla çalışıyor.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın talimatları ile Park Bahçe ekipleri şehrin dört bir tarafında hasar görmüş parkların bakım ve onarımlarını yapmanın yanı sıra mevcut yeşil alanların korunması ve çoğaltılması için hassasiyetle çalışıyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Parkı, Tahtaköprü Mesire alanı, Kışlasaray Mahallesi Atatürk Parkı, 1. Etap Toki Parkı ve Narlıca Mahallesi’nde bulunan Tevfik Fazlı Doğan parkının yeşil alanları koruma altına alındı.

YILMAZ: ÇALIŞMALARIMIZ DURMAKSIZIN SÜRECEK

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz konuyla alakalı yaptığı açıklamada; “ Antakya’mız 6 Şubat’ta en ağır yarayı alan kent oldu. 40’tan fazla mahallemiz haritadan silinecek noktaya geldi. Ekiplerimizden de çok sayıda kayıp verdik. Tüm imkansızlıklara rağmen başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bakanlarımız, milletvekillerimiz, il başkanlarımız başkan yardımcılarım ve belediye çalışanlarımız üstün bir gayret ile Antakya için seferber olduk. El birliğiyle Antakya’mızı gelecek kuşaklara hazırlıyoruz. Antakya’mıza nefes aldıracak, oksijen deposu yeşil alanlarımızı koruma altına aldık. Ağaçlarımızın ve süs bitkilerimizin bakımları, sulamaları, çevre temizlikleri düzenli olarak ekiplerimizce gerçekleştiriliyor.  Çalışmalarımızın şimdiki durağı da depremden hasarlı çıkan Tahtaköprü Yıldırım Mesire alanımız ve büyük parklarımız oldu. Burada çalışma gerçekleştiren ekiplerimiz mesire alanımızı deprem öncesinden daha güzel hale getirerek vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız. Tüm ekiplerimize teşekkür ediyor, Antakyalı hemşerilerimize Antakya için durmadan çalışmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyorum” sözlerine yer verdi.

En az 10 karakter gerekli