Erten Elektronik
Erten Elektronik
Antakyalı genç balerin sahnede depremi vurguladı

Antakyalı genç balerin sahnede depremi vurguladı

ABONE OL
21 Haziran 2023 22:47
Antakyalı genç balerin sahnede depremi vurguladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fatma Satar Sanatorium Müzik Resim ve Bale Akademisinin genç balerini Nefise Çiçek Vayıs İstanbul’da sanatseverlere 6 Şubat depremini anlattı.

Fatma Satar Sanatorium Müzik Resim ve Bale Akademisinde eğitimini tamamlayan ve 6 Şubat depremi sonrası zorunlu olarak gitmek zorunda kaldığı İstanbul’da Martı Sanat Akademisinde Bale Öğretmeni olarak faaliyetlerine devam eden Nefise Çiçek Vayıs’ın iki perdelik gösterisi dakikalarca ayakta alkışlandı.

Bale gösterisi esnasında deprem sonrası ses kayıtları ile Antakya’nın eski ve yıkık olan görüntülerinin yer aldığı programda gözyaşlarını tutamayan seyircilere balerin Nefise Çiçek Vayıs sahneden döktüğü gözyaşları ile eşlik etti.

VAYIS: MARTI SANAT AKADEMİSİ AİLESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

6 Şubat depremini unutturmamak ve bölgede yaşanan sıkıntıları sanat yolu ile duyurabilmek adına koreografisini kendisinin hazırladığı Kardelen dansını sahnelemenin onurunu yaşadığını ifade eden Balerin Nefise Çiçek Vayıs açıklamasında:” Öncelikle herkese büyük geçmiş olsun dileklerimi sunmak istiyorum. Asrın felaketini yaşadığımız 6 Şubat depremini dansım ile anlatmak adına sahnelediğim Kardelen dansını başarılı bir biçimde gerçekleştirmenin onurunu yaşıyorum.

Beklediğimiz gibi bir gösteriye imza atmak hepimiz için büyük bir keyif oldu. Bu anlamda bana verdikleri büyük destekten dolayı Martı Sanat Akademisi ailesine teşekkür ediyorum. Aynı zamanda salonun tamamını doldurarak gösterimizi izlemeye gelen üzüntümüze ortak olan tüm sanatseverlere de şükranlarımı sunuyorum. Ben Fatma Satar Sanatorium Müzik Resim ve Bale Akademisinde doğdum ve deprem sonrası zorunlu olarak İstanbul’a gelmek zorunda kaldım. Bu yüzdendir ki benim ikinci ailem Martı Sanat Akademisi oldu. Gösteriyi gerçekleştirmemde büyük destekleri olan Martı Sanat Akademisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Bir teşekkür de beni yetiştiren ve Martı Sanat Akademisi ile buluşmama vesile olan Fatma Satar hocama. Sahnede gösterimi yaparken o kadar duygu yüklü idim ki seyircilerimizin gözyaşlarını hissettiğim an bende gözyaşlarımı tutamadım ve uzun süre memleketim, anılarım ve hayallerim için gözyaşı döktüm. Bir daha böyle acılar yaşamamak dileği ile nice sanat gösterilerinde buluşmak en büyük umudumdur” dedi.

En az 10 karakter gerekli