Reklam
Reklam
Arabası olup da yaptırmayan 40 bin lira ödüyor

Arabası olup da yaptırmayan 40 bin lira ödüyor

ABONE OL
18 Ekim 2022 12:30
Arabası olup da yaptırmayan 40 bin lira ödüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte araç sahiplerinin bakım telaşı başladı.

Alanında uzman olan esnaflar kış bakımıyla ilgili, ‘Araba sahipleri kış bakımlarını yaptırmadığı taktirde 40 bin liraya kadar masrafla karşılaşabilir.’ ifadelerini kullandı.

Havaların soğumasıyla birlikte araba sahiplerinde bakım telaşı başladı. Araçlarını daha uzun ömürlü kullanmak ve gereksiz masrafla karşılaşmak istemeyen araç sahipleri oto tamircilerin yolunu tutuyor. Öte yandan işin uzmanları araç bakımıyla ilgili bilinmesi gereken önemli püf noktalarını aktardı. Araç sahiplerine kış bakımıyla ilgili olarak da uyarılar peş peşe geldi.

ERKEN YAPTIRMAK ZAMANDAN TASARRUF SAĞLIYOR

Sanayi esnafları, kış bakımıyla ilgili nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Periyodik kış bakımlarının her yıl yapılması gerekiyor. Kış başlamadan önce araba sahiplerinin gelip kontrollerini yaptırması çok önemli. Araçların kış bakımları genellikle 11. ay itibarıyla başlıyor. Yoğunluk olmaması için vatandaşların daha erken gelip bakımlarını yaptırmalarını öneriyoruz. Böylece zamandan tasarruf etmiş olup, arabalarını günübirlik servise bırakıp tekrar teslim alabilirler” ifadelerini kullandı.

FİYATLAR ARABASINA GÖRE DEĞİŞİYOR

Esnaflar, bakım ücretleriyle ilgili açıklamalarda bulunarak, “Bakım ücretleri arabasına göre ve modeline göre değişiyor. Yeni model arabalarda bakım ücretleri 3 bin liralara kadar çıkarken, eski arabalarda 1500 lira civarında tutuyor.” şeklinde konuştu. Araç sahiplerinin bakım yaptırmadıkları durumda başlarına gelecek olan olumsuzlardan da bahseden esnaflar, “Eğer sürücüler bakımlarını ihmal ederlerse; bir arıza meydana gelmesi halinde, daha büyük masraflarla karşı karşıya kalıyorlar. Örneğin bakım ücreti için 3 bin lira ödeyecek olan bir araba sahibinin, yaptırmadığı bakımlar sonucu aracın motorunda bir arıza gelmesi halinde; 40 bin liraya kadara masraf ödemesi yapması olası oluyor. Bu yüzden araçların periyodik bakımlarını gerçekleştirmek çok önemli. Araba sahiplerinin büyük ücretler ödememesi için; mutlaka bakımlarını yaptırmaları gerekiyor. Öğreğin antifriz kullanılmayan araç radyatörü donduğu zaman büyük arıza çıkartabilir. Böylesi sürücülerin cebinden çıkacak para 40 bin lira seviyesini bulabilir.” dedi.

En az 10 karakter gerekli