Ayak yanması sendromu nörolojik olabilir

Ayak yanması sendromu nörolojik olabilir

ABONE OL
22 Şubat 2021 12:35
Ayak yanması sendromu nörolojik olabilir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Nöroloji Uzmanı Dr. Atilla Kara, ayak yanması sendromunun nörolojik olabileceğine dikkat çekti.
Ayak yanmasının en önemli nedenleri arasında nörolojik bulguların olduğuna dikkat çeken İskenderun Gelişim Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Atilla Kara, ayak yanmasının nedeninin ortaya çıkarılması için mutlaka bir uzman hekime başvurmak gerektiğini belirtti.
Uzm. Dr. Kara, “Ayak yanması, ayaklarda şiddetli derecede yanma, iğnelenme, kaşıntı ile kendini gösteren bir sendromdur. Ayak yanmasının en önemli sebepleri arasında nörolojik bulgular vardır. Tabana tam basamamak, ayaklarda ağrı, ayaklarda kızarıklık, ayaklarda uyuşma veya karıncalanma hissi, ayakkabı ve çorap giyememe, kalıtsal sebepler ayak yanmasının belirtileridir. Ayak yanması tanısının konabilmesi için, yapılacak norolojik muayenenin ardından; elektromiyografi (EMG), kan tahlilleri, tomografi, MR gibi yöntemler uygulanmaktadır. Ayak yanma sendromunun altında yatan nedene bağlı olarak uygun tedavi uygulanır” dedi.

ISKENDERUN GELİSİM HASTANESİ NO¨ROLOJİ UZMANI DR. ATİLLA KARA AYAK YANMASI SENDROMU’NUN NÖROLOJİK OLABİLECEĞİNE DİKKAT ÇEKTİ (AHMET SEHER/HATAY-İHA)
Noroloji Uzmanı Dr. Atilla Kara, ayak yanması sendromunun nörolojik olabileceğine dikkat çekti.


En az 10 karakter gerekli