Erten Elektronik
Erten Elektronik
BAŞKAN ERYILMAZ’IN KADIN İSTİHDAMI PROJELERİNE ÖDÜL ÜSTÜNE ÖDÜL

BAŞKAN ERYILMAZ’IN KADIN İSTİHDAMI PROJELERİNE ÖDÜL ÜSTÜNE ÖDÜL

ABONE OL
5 Aralık 2022 16:31
BAŞKAN ERYILMAZ’IN KADIN İSTİHDAMI PROJELERİNE ÖDÜL ÜSTÜNE ÖDÜL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz öncülüğünde kurulan “Samandağ Kadın Girişimi Üretim ve İşletmecilik Kooperatifi” projesi 389 proje ve 13 ayrı kategoride yapılan yarışmada 1.cilik ödülüne layık görüldü.

SODEV (Sosyal Demokrasi Vakfı) ve merkezi İsveç’te bulunan Olof Palme İnternational Center işbirliğiyle,  Yerel yönetimlerde kadınlara öncelik veren, sosyal hayatta kadınlar için uygulanan başarılı proje örneklerinin kamuoyuna ve politika yapıcılara duyurulması amacıyla bu sene ilki düzenlenen  “Cinsiyet Eşitlikçi Dönüşüm Ödülleri“ Türkiye’nin sosyal demokrat belediyelerinin kentsel hizmetlerinde toplumsal cinsiyet eşitliği ve özgürlük ilişkisinden hareketle, kadınların ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda sunmuş oldukları projelerin ödüllendirildiği yarışmada,  389 proje, 13 ayrı kategoride yarıştı. Samandağ Belediyesi Kooperatifçilik dalında  “Samandağ Kadın Girişimi Üretim ve İşletmecilik Kooperatifi” projesi ile ilçe belediyeleri arasında 1.cilik ödülüne layık görüldü.

ERYILMAZ “BU ANLAMLI ÖDÜLÜ BÜTÜN EMEKÇİ KADINLARIMIZA ARMAĞAN EDİYORUZ.”

Türkiye’deki sosyal demokrat belediyelerin kadın çalışmaları alanında kadınlara sunmuş olduğu imkânların, çalışmaların, faaliyetlerin diğer tüm belediyelere ışık olması ve çalışmalarına katkı sunması amacıyla düzenlenen yarışmanın 1’incilik ödülünü, 3 Aralık 2022 tarihinde İstanbul Küçükçekmece Cennet Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törende Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz aldı. 1’incilik ödülünü bütün emekçi kadınlara armağan ettiğini belirten Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz yaptığı açıklamada; “ Bu Anlamlı Ödülü Bütün Emekçi Kadınlarımıza Armağan Ediyoruz. SODEV ve merkezi İsveç’te bulunan Olof Palme İnternational Center işbirliğiyle gerçekleştirilen “Cinsiyet Eşitlikçi Dönüşüm Ödülleri”nde “Kadın Kooperatiflerinin ve Kadın Girişimciliğinin Arttırılmasına Yönelik Sunulan En İyi Uygulama Kategorisinde 389 Proje arasından birinci seçilen “SS Samandağ Kadın Girişimi Üretim ve İşletmecilik Kooperatifi” projesiyle ödüle layık görüldük. Emeği geçen tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

En az 10 karakter gerekli