BAŞKAN OTUZBİR: İSLAM ALEMİNİN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN

BAŞKAN OTUZBİR: İSLAM ALEMİNİN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN

ABONE OL
9 Nisan 2024 22:04
BAŞKAN OTUZBİR: İSLAM ALEMİNİN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Basın Cemiyeti Başkanı Hikmet Otuzbir Ramazan bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında bayramın tüm İslam alemine huzur ve bereket getirmesini diledi.

Rahmet, mağfiret, hoşgörü ve şefkat gibi ulvi duyguların yoğun yaşandığı bir Ramazan Ayını daha geride bırakmanın hüznüyle beraber Ramazan Bayramına kavuşmanın da mutluluğunu yaşadığını kaydeden Başkan Otuzbir mesajında; “Hayatımızda müstesna bir yere sahip olan Ramazan Bayramını anlam ve önemine uygun olarak kutlamalıyız. Peygamber efendimizin buyurduğu üzere başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan-ı Şerifi elhamdülillah idrak ettik. İnşallah Müslümanlar olarak başında rahmete, ortasında mağfirete mazhar olmuşuzdur. Şimdi, bayramı yaşayarak sonunda ise cehennemden kurtuluşa nail olmayı Allah hepimize nasip etsin. Hayatımızda müstesna bir yere sahip olan bayramların, bizleri aynı duygularda buluşturan, umut, birlik ve dirliği sağlayan, bizleri birbirimize yaklaştıran özel günler olduğu unutulmamalıdır. Bayramda dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızı bir kat daha artırmalı, hoşgörü ve kardeşlik duygularımızı da pekiştirmeliyiz. Bu Ramazan’da hepinizin bildiği gibi başta kentimizi etkileyen deprem felaketindeki kayıplarımız olmak üzere Filistin’deki katliamdan dolayı büyük üzüntüler yaşadık. Ramazanı hakkıyla yaşayamayan Filistinli kardeşlerimize bayramı hakkıyla yaşamalarını diliyorum. Ramazan Bayramının oluşturduğu hoşgörü ikliminin bu üzüntülerimize de çare olması ümidiyle komşu ülkelerde ve İslam coğrafyasında yaşanmakta olan tüm sıkıntı ve dertlerin de bir an önce son bulmasını diliyorum.

Bu vesile ile tüm hemşehrilerimin ve İslam dünyasının Ramazan Bayramını tebrik ediyor, bütün İslam âlemine birlik, dirlik, huzur ve saadet getirmesini yüce Mevla’dan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli