Erten Elektronik
Erten Elektronik
BAŞKAN YAPAR ANTAKYA İÇİN KOLLARI SIVADI

BAŞKAN YAPAR ANTAKYA İÇİN KOLLARI SIVADI

ABONE OL
6 Nisan 2024 21:47
BAŞKAN YAPAR ANTAKYA İÇİN KOLLARI SIVADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

31 Mart yerel seçimlerinde Antakya Belediye Başkanı seçilen İbrahim Naci Yapar bugün gerçekleşen törenle mazbatasını alarak başkanlık makamına geçti.
Hatay Adliyesi’nde düzenlenen törenle mazbatasını alan Başkan Yapar, ardından devir teslim törenine katılarak görevi İzzettin Yılmaz’dan devraldı.

MAZBATA ANTAKYA İÇİN İŞİN EHLİNDE

Başkan Yapar ilk olarak Hatay Adliyesi’nde gerçekleşen mazbata törenine katıldı. Antakya’nın yeniden inşası ve ihyası diyerek yola çıkan Başkan Yapar, mazbatasını teslim alarak resmen başkan oldu. Başkan Yapar ilk açıklamasında; “Antakya’mızın inşasına, ihyasına ve ayağa kalkmasına talip olmak için çıktığımız bu kutlu yolda Cumhur ittifakı Milletvekillerimizin, teşkilatlarımızın, hemşehrilerimizin kıymetli ve içten destekleriyle mazbatamızı aldık. Emeği geçen her bir bireyimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

ANTAKYA EXPO’DA VATANDAŞLARLA KUCAKLAŞTI

Başkan Yapar, mazbata töreninin ardından Antakya EXPO alanında gerçekleşen halkla kucaklaşma toplantısına katıldı. Hatay milletvekilleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk ve ilçe belediye başkanları ile birlikte vatandaşları selamlayan Başkan Yapar tek amaçlarının kentin kısa sürede ayağa kaldırılması olduğunu söyledi. Başkan Yapar açıklamasında; “Mazbatamızı aldıktan sonra Antakya Expo Yerleşkesi’nde Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Öntürk, Cumhur İttifakımız ve ilçe belediye başkanlarımız ile birlikte bu zaferin mimarı olan hemşehrilerimizle buluştuk. Antakya’mızı hep birlikte, inşa ve ihya edeceğiz. Allah yolumuzu açık etsin” ifadelerini kullandı.

YAPAR: “BİZİMKİSİ MEMLEKET SEVDASI”

Antakya Belediye Başkanı İbrahim Naci Yapar, bir önceki başkan İzzettin Yılmaz’dan görevi devraldı.

Antakya Belediyesi’nde gerçekleşen devir teslim törenine yoğun ilgi gösterilirken, Başkan Yapar, görevi devraldığı Başkan Yılmaz’a çalışmalarından dolayı şükranlarını sundu. Yılmaz da Başkan Yapar’a başarı dileyerek Antakya’yı ehil ellere teslim etmenin mutluluğu içinde olduğunu söyledi.

HALEF-SELEF BAŞKANLAR KUCAKLAŞTI

Başkan Yapar devir teslim töreniyle ilgili açıklamasında, “Bir bayrak yarışı değil bizimkisi, memleket sevdası uğruna bir olarak, birlik olarak çalışma gayreti. Önceki dönem Antakya Belediye Başkanımız Sn. İzzettin Yılmaz’dan bu onurlu görevi devralarak, belediye personellerimiz ile kucaklaştık. Sayın Başkanımıza şehrimiz için verdiği emeklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Makama resmen oturmadan günler öncesinden kentte başlayan hizmetleri programlayan Başkan Antakya halkının tam mutabakatıyla başkan olan Yapar, ilk mesai gününden itibaren aralıksız olarak Antakya’nın inşası ve ihyası için mücadele vermeye devam edecek.

En az 10 karakter gerekli