BAŞKAN YAVUZ; “2023-2024 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN”

BAŞKAN YAVUZ; “2023-2024 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN”

ABONE OL
8 Eylül 2023 11:55
BAŞKAN YAVUZ; “2023-2024 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlköğretim Haftası ve 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının 11 Eylül’de başlaması dolayısıyla yazılı mesaj yayınladı.

“Okullar; Hayata hazırlanış değil, hayatın ta kendisidir. Öğrencilerimizin sevinçle, coşkuyla, hasretle beklediği okul arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle buluştuğu, okulların açıldığı ilk hafta okullarımızda ilköğretim haftası olarak kutlanmaktadır.” Diyen Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi;

 “2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı ise 11 Eylül Pazartesi günü başlıyor. 6 şubat depreminden sonra okullarımızın da zarar görmesiyle öğrencilerimiz bir çok şeyden olduğu gibi okullardan da uzak kaldı. Tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz, yeniden okula başlamanın heyecanı içinde bekliyorlar. Depremde zarar gören bir çok okulumuzu tekrar öğrencilerimize kazandırdık ve öğrencilerimizin geri kalmaması açısından 11 eylül’e yetiştirdik. Binlerce yavrumuz okula yeni başlamanın heyecanını yaşarken binlerce öğrencimiz de okullarına, öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmanın heyecanını yaşıyorlar. Türkiye Cumhuriyetinin eğitim ve öğretiminin temeli kültürdür. Türk Milli Eğitim Sistemi; Tüm öğrencilerimizi, Türk Milletinin manevi ve kültürel değerlerini yaşayan, koruyan, geliştiren bireyler olarak yetiştirilmesi; sağlıklı, gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere sahip iyi bir vatandaş, huzur ve barış içinde, hoşgörü ve adalet anlayışı ile bir arada yaşama kültürünü destekleyici ortamda yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Okul sadece bireyin hayat standartlarını yükseltecek ve iyi bir meslek sahibi yapacak bilgi ve becerileri vermekle kalmaz aynı zamanda toplumların yapılarını, insan ilişkilerini nasıl alacağını bireysel ve toplumsal sorumluluklarını neler olacağının, hizmet ettiği toplumun maddi ve manevi değerlerini öğrencilere aktararak insanda davranış şekli haline gelmesini sağlar.  Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğrencilerimizin yeni bilgiler alarak, yeni dostluklar kurup, güzel günler yaşaması ve aydınlık fikirlere kavuşması dileklerimle, kendilerini mesleklerine adamış, büyük fedakârlıkla ülkemizin her köşesinde görev yapan öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin ve tüm öğrenci velilerimizin, 2023- 2024 eğitim – öğretim yılı ile ilköğretim haftasını en içten duygularımla kutlar, eğitim hayatlarında başarılar dilerim. Depremde hayatını kaybeden öğrencilerimize ve öğretmenlerimize Allahtan rahmet yakınlarına ise başsağlığı dilerim.

2023-2024 Yeni Eğitim ve Öğretim Dönemi Milletimize Hayırlı Olsun.” Dedi.

Ayhan YAVUZ

Kırıkhan Belediye Başkanı

En az 10 karakter gerekli