BAŞKAN YAVUZ ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA YEREL BASINA KUTLAMA ZİYARETİNDE BULUNDU

BAŞKAN YAVUZ ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA YEREL BASINA KUTLAMA ZİYARETİNDE BULUNDU

ABONE OL
11 Ocak 2021 13:44
BAŞKAN YAVUZ ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA YEREL BASINA KUTLAMA ZİYARETİNDE BULUNDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Kırıkhan’da faaliyet gösteren yerel basına kutlama ziyaretinde bulundu.
Başkan YAVUZ, Kırıkhan Olay Gazetesi ve Kırıkhan Gazetesi İmtiyaz sahipleri Mehmet İnönü Bilgin ve Burçak Bilgin’i, Kırıkhan Ekspres Gazetesi imtiyaz sahibi Sökmen Doğan’ı, Hatay Vatan Gazetesi İmtiyaz sahibi Rahmi Vardı’yı, KIRIKHAN NET HABER imtiyaz sahibi Cengiz Çakar’ı, Kırıkhan Gündem İnternet Haber imtiyaz sahibi İsmet Biçen’i ve Erol Gazetesi imtiyaz sahibi Mehmet Arslan Erol’u ziyaret etti.
Başkan YAVUZ ziyaretlerde yaptığı açıklamada; ““Basın çalışanlarımız halkımızın haber alma hakkını sağlayarak, toplumun, genel talep ve görüşlerini kamuoyuna aktarma adına önemli bir görevi üstlenmektedirler.
“Çağdaş ve demokratik toplumların vazgeçilmez unsurlarından biri olan basının, ülkemizin demokratik gelişimine katkıları çok büyük ve önemlidir.
Basın Kuruluşları ve Çalışan Gazetecilerimiz; Halkı aydınlatan, iyiyi ve doğruyu gösteren aynı zamanda fikir, düşünce, haberleşme özgürlüğü, insan hakları ve demokrasinin en yılmaz savunucularıdır. Çağımızın en gözde ve önemli mesleğini görev edinen Gazetecililerimiz, her türlü zor şartlarda çalışmayı ve hiçbir zaman yılmadan, usanmadan zaman mefhumu gözetmeksizin görevlerini en şekilde ifa etmeyi kendilerine ilke edinmişlerdir.
Toplumun vicdanı olan gazetecilerimiz aynı zamanda her bir vatandaşımızın gözü ve kulağıdır. Güçlü ve demokratik bir toplumda gazetecilerin görevlerini özgür bir şekilde yerine getirmeleri kamu yararı için toplumsal bir gerekliliktir.
Halkımızın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi konusunda gösterdikleri çabalarla, ilimizin, ilçemizin ve Türkiye’nin gelişimine büyük destekler sağlayan aydınlatıcı, doğru yol gösterici, düşünce ve haberleşme özgürlüğü, insan hakları ve demokrasimizin vazgeçilmez savunucusu olan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü en içten duygularımla tebrik ediyorum. Bu uğurda gecesini gündüzüne katarak kutsal vazifeyi icra eden bütün basın emekçilerine ve ailelerine sağlık ve mutluluklar diliyorum.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli