BAŞKAN YILMAZ’DAN, MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA HAFTASI MESAJI

BAŞKAN YILMAZ’DAN, MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA HAFTASI MESAJI

ABONE OL
21 Aralık 2020 13:47
BAŞKAN YILMAZ’DAN, MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA HAFTASI MESAJI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz 20 – 27 Aralık Mehmet Akif Ersoy’u anma haftası ve milli şairin vefatının 84. yıldönümü münasebeti ile bir mesaj yayınladı.
Başkan Yılmaz yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi; “ Mehmet Akif Ersoy, yakın tarihimizin en önemli şair ve düşünce adamlarından biridir. Merhum Mehmet Akif’in, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı; milli mücadele ruhunu, Türk Milleti’nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmıştır.
O’nun yazdığı İstiklal Marşı, parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir illetin, yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır. ‘Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.’ diyerek istiklal mücadelesinin ve ödenen bedellerin büyüklüğünü dile getiren Mehmet Akif Ersoy, satırlara döktüğü sözlerle milli birlik ve beraberliğimizi de perçinlemiştir.
Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Türk milletinin, umudunu, birlik ve beraberliğini dizeleriyle dile getiren Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, vefatının 84. yıldönümünde rahmetle, şükranla, sevgi ve saygıyla anıyorum.”

En az 10 karakter gerekli