Erten Elektronik
Erten Elektronik
Belen’de atıl alanlara ceviz fideleri dikiliyor

Belen’de atıl alanlara ceviz fideleri dikiliyor

ABONE OL
5 Ocak 2023 13:09
Belen’de atıl alanlara ceviz fideleri dikiliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül’ün direktifleri ile ilçede atıl durumda olan alanlara ceviz fideleri dikilmeye devam ediyor.

Belen’de, ilçede atıl durumdaki tarım arazilerinin ağaçlandırılmasına devam ediliyor. Belediye Başkanı İbrahim Gül tarafından, Atik Mahallesi’nde atıl olarak bulunan 20 dönümlük tarım arazisinin yeniden kullanıma açılması talimatıyla başlayan ceviz ekim çalışmalarda sona gelindi.

2. yılın sonunda verim alınması hedeflenen ekim çalışmalarının bulunduğu arazide incelemede bulunan Belediye Başkanı İbrahim Gül, çalışmalarla ilgili şu açıklamayı yaptı: “20 dönüm arazi üzerine, toplamda 450 adet aşılı chandler isimli, yarı bodur ceviz ağaçlarının ekim çalışmalarına hızla devam ediyoruz. Ceviz ekim çalışmalarında sona geldik. Atik Mahallemiz, ceviz üretimi anlamında ilçemizde önemli bir konuma sahip.

Bizler de bu alanda bulunan atıl arazimizi ceviz fidanlarıyla buluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu ekim, aslında bir başlangıç. Bundan sonra, belediyemize ait kullanılmayan tüm arazilerimize çeşitli ekimler yaparak, atıl halden verimli arazilere dönüştüreceğiz. Çünkü doğa ananın bizlere sunduğu nimetlerin karşılığı olarak verebileceğimiz tek şey, fidanları toprakla buluşturmak. Belen Belediyesi ceviz bahçemiz, ilçemize hayırlı uğurlu olsun.”

En az 10 karakter gerekli