ÇALIŞKAN: “YARALARINI SARMIŞ BİR HATAY VE YAŞANABİLİR TÜRKİYE”

ÇALIŞKAN: “YARALARINI SARMIŞ BİR HATAY VE YAŞANABİLİR TÜRKİYE”

ABONE OL
24 Temmuz 2023 23:01
ÇALIŞKAN: “YARALARINI SARMIŞ BİR HATAY VE YAŞANABİLİR TÜRKİYE”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tüm basın mensuplarının Basın Bayramını kutlayan Çalışkan mesajında şunları söyledi: “24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması ile toplumun şeffaf haberlere ulaşma özgürlüğünün ilk adımı olan 24 Temmuz tarihi, her yıl Gazeteciler ve Basın Bayramı ile birlikte “Basından Sansürün Kaldırılışının” yıl dönümü olarak kutlanmaktadır. Halkımıza doğru haber alma imkânı sağlayan ve düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları, önemli bir toplumsal görev icra etmektedirler. Yaralarını sarmış bir Hatay ve yaşanabilir Türkiye için zor şartlar altında çalışan ve sorumluluk duygusu içinde mesleklerini icra eden; doğru, ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışıyla fedakarca görev yapan değerli basın mensuplarımızın gününü kutluyor, depremde kaybettiğimiz basın emekçilerimizi de rahmetle anıyorum.” dedi.

Ayrıca Çalışkan, “Tüm gazetecilerimizin kalemini özgürce kullandıkları Gazeteciler ve Basın Bayramı dileklerimle” ifadeleriyle iyi dilek temennisinde bulundu.

En az 10 karakter gerekli