CEMİL MERİÇ İRFAN VE SANAT GÜNLERİ SÜRÜYOR

CEMİL MERİÇ İRFAN VE SANAT GÜNLERİ SÜRÜYOR

ABONE OL
7 Aralık 2022 13:15
CEMİL MERİÇ İRFAN VE SANAT GÜNLERİ SÜRÜYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Reyhanlı ilçesinde düzenlenen “2. Cemil Meriç İrfan ve Sanat Günleri” yoğun katılımla ve tüm coşkusuyla devam ediyor.

CEMİL MERİÇ KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ

2. Cemil Meriç İrfan ve Sanat Günleri’nde düzenlenen söyleşiler ve imza günleri ile 7’den 77’ye tüm vatandaşları bir araya getiriliyor. Reyhanlı Cemil Meriç Kitap Fuarı, bölgenin en büyük kitap fuarı olma özelliğini taşıyor. Şiir dinletileri, panel ile söyleşilerin de yapıldığı fuarda, 100 yayın evinin standı yer alıyor. Kitapseverler, 50 yazar ve şairin bulunduğu fuardan aldıkları kitapları da imzalatmak için uzun kuyruklar oluşturuyor. Yöre halkının fuara yoğun ilgi gösterdiklerini belirten yazarlar; “Burada olmaktan oldukça memnunuz. Sizlerin de gördüğü gibi çok güzel bir ilgi var. Her şey çok güzel gidiyor. Çok sıcak ve samimi bir ortam var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

BİZLER GENÇLERİMİZİ DAHA ÇOK KİTAPLARLA BULUŞTURMALIYIZ

Bu fuarların önümüzdeki yıllarda zenginleşerek devam edeceğini ifade eden Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu; “İnşallah bu geleneği geliştirerek sürekli hale getireceğiz. Vatandaşlarımızdan fuara bu kadar ilgi duymalarından da memnun olduk. Katkı sunan destek olan, organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizler gençlerimizi daha çok kitaplarla buluşturmalıyız.” dedi. Reyhanlı Belediyesi, Reyhanlı Kaymakamlığı, Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası ile Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu öncülüğünde düzenlenen etkinlikler, önemli konuklar yer aldı.

REYHANLI BİRBİRİNDEN DEĞERLİ İSİMLERİ AĞIRLADI

Program kapsamında Hatay Lezzetlerini Tanıttığı Kitabı ile Reyhanlılı Yazar Dilek Tecirli, Barış Korosu ve Neşet Ertaş’ı anlatan ve Şarkıları ile dinleyenleri büyüleyen usta Yazar Sinan Yağmur sanatseverlerle buluştu. Etkinlik kapsamında şair Dursun Ali Erzincanlı, ziyaretçilerle kültür, sanat, şiir ve edebiyat sohbeti yaparak kitaplarını imzaladı. Yazar Hayati İnanç, 2. Cemil Meriç İrfan ve Sanat Günleri kapsamında Reyhanlı ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. İnanç, Mehmet Fatih Tosyalı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen söyleşiye katıldı. Söyleşide okurlarıyla bir araya gelen İnanç, kitaplarını imzalayarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Programa, Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

2. Cemil Meriç İrfan ve Sanat Günleri son gününde 10 Aralık Saat: 19:00′ da Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda Kuma Hayat veren Usta Tarkan Köylü Gösterisi ve aynı yerde 19:30’da Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil söyleşisi sanatseverlerle buluşacak.

Açılışından bu güne kadar binlerce kişinin ziyaret ettiği kitap fuarı, 11 Aralık Pazar günü sona erecek.

En az 10 karakter gerekli