CHP HATAY İL BAŞKANI PARLAR İSTİFA ETTİ

CHP HATAY İL BAŞKANI PARLAR İSTİFA ETTİ

ABONE OL
26 Aralık 2022 15:26
CHP HATAY İL BAŞKANI PARLAR İSTİFA ETTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Hatay İl Başkanı H. Ramiz Parlar, sürdürdüğü İl Başkanlığı görevinden milletvekilliği aday adaylığını açıklayarak istifa etti.

Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşımak ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çıktığı zorlu yolda yanında olmak için, milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Parlar, kamuoyuna duyuru mahiyetinde yayımladığı açıklama metni ile milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa ettiğini söyledi.

ZOR BİR SEÇİM BİZİ BEKLİYOR

Hasan Ramiz Parlar Yayımladığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi.2014 yılında ANTAKYA Belediye Başkan adaylığı ile başlayan siyaset hayatım; 2015 milletvekili aday adaylığı, 2018 milletvekili adaylığı, 2015–2018 İki dönem Antakya İlçe Başkanlığı ve 23.02.2020 den bu yana da Hatay İl Başkanı olarak aralıksız bugüne kadar devam etmiştir. Siyasete atıldığım zaman bana, neden siyaset diye soran arkadaşlarıma; Türkiye’nin içinde bulunduğu siyasal, sosyal, ekonomik ve hukuksal tablo karşısında sorumluluktan kaçamam diye cevap verdiğimi bugün gibi hatırlıyorum. Antakya Belediye Başkan adaylığımda, İl, İlçe başkanlıklarım da, Milletvekili Adaylıklarımda bu sorumluluk duygusunun bir sonucuydu. Bu sorumluluk duygusuyla çıktığım bu zorlu yolda bana güvenen, beni destekleyen ve bu yorucu yolu benimle beraber yürüyen, gece gündüz demeden büyük özveri ile koşturan ekip arkadaşlarıma, İl Örgütümüze, İlçe Örgütlerimize, Kadın Kollarımıza, Gençlik Kollarımıza, Cumhuriyet Halk Partisi camiasına ve tüm HATAY Halkına, bu vesileyle bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum.  Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşımak ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun çıktığı zorlu yolda yanında olmak için, milletvekili aday adayı olmak üzere bugün Hatay İl Başkanlığı görevimden istifa etmiş bulunuyorum. Türkiye için, Türk halkının geleceği için hayati öneme sahip bir seçime gidiyoruz. Zorlu bir süreç ve zor bir seçim bizi bekliyor. Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu olumsuzlukları saymakla ve anlatmakla bitiremeyiz.

HATAY’IN VE HATAY HALKININ EMRİNDEYİM

Ülkemizi bu durumdan kurtaracak yegane parti Cumhuriyet Halk Partisidir. Bu karanlık dönemden çıkışı Cumhuriyet Halk Partisinde gören ve artık bu iktidar gitmeli, bu düzen değişmeli diyen tüm yurttaşlarımıza büyük sorumluluklar düşmektedir. Vatandaşını açlığa mahkum eden, aşağılayan ve ötekileştiren, toplumu kutuplaştıran hatta düşmanlaştıran, demokrasiyi rafa kaldıran, hukuku hiçe sayan bu tek adam rejimini: halkla bütünleşerek, tüm demokrasi güçleriyle yan yana gelerek, bu ülkenin aydınlık yüzü gençleriyle ve cesaret timsali kadınlarıyla el ele omuz omuza vererek değiştirmek için yola çıkıyoruz. Bizlere düşen görev, Türkiye’de hak, adalet ve hukuk mücadelesi veren; kadınların, gençlerin, emekçilerin, çiftçilerin, köylülerin, meslek örgütlerinin, sendikaların, kısacası 7 den 70 e özgür yaşam ve eşit yurttaşlık mücadelesi veren, hak, hukuk ve adalet diye haykıran tüm kesimlerin, ülkenin dört bir yanında yaktıkları çoban ateşini birleştirerek iktidar yolunu açmaktır. Bunu başaracak gücümüz ve irademiz var yeter ki umudumuzu kaybetmeyelim, birbirimize sıkı sıkı sarılalım. Unutulmamalıdır ki: Cumhuriyet Halk Partisi günümüzden tam 100 (9 EYLÜL 1923) yıl önce: “Din Ve Mezhep Hiçbir Zaman Politika Aleti Olarak Kullanılamaz.” Diyen Ebedi Liderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından; Dinin Siyasete Ve Ticarete Alet Edilmesini, Mezhepçiliği, Hurafeyi, Akla Ve Bilime Aykırı Her Türlü Gericiliği Ve Ayrımcılığı Reddeden Bir Anlayışla Kurulmuştur.

100 yıl sonra bugün: Her ne uğra olursa olsun, siyaseti; din ve mezhep temeline indirgeyenler, Cumhuriyet Halk Partisinin bu kuruluş felsefesini de, onun kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i de anlayamamış ve benimseyememiş olanlardır. Oysa toplumun adeta çimentosu olan, onları bir arada tutan laiklik temeli üzerine kurulmuş olan Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi için TÜRKİYE: Türki ile, Kürdü ile, Lazı ile, Çerkezi ile, Arabı ile, Ermenisi ile, Sünnisi ile, Alevisi ile,Hırısstiyanı ila, kısacası ırkı ve mezhebi her ne olursa olsun, halkının tamamı ile bölünmez ve parçalanmaz bir bütündür.

Bir kez daha HATAY’dan seslenmek istiyorum ve diyorum ki! Hak, Hukuk, Adalet Ve Demokrasi Kahramanı, Türkiye’nin Umudu, Adalet ve Dürüstlük Timsali, Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU, Koşulsuz, Amasız Ve Lakinsiz Cumhurbaşkanı Adayımızdır. Saygıdeğer Cumhuriyet Halk Partililer; Aydınlık ve Mutlu bir gelecek için Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşımak üzere çıktığımız bu yolda; Büyük bir seferberlik ruhuyla birbirimize kenetlenerek ve çok çalışarak 2023 seçimlerinde partimizi iktidara taşıyacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada bütün mücadelem ve bütün çabam bunun için olacak, her daim Hatay’ın ve Hatay halkının yanında ve emrinde olacağım” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli