Reklam
Reklam
CHP Hatay kadına şiddete dur dedi

CHP Hatay kadına şiddete dur dedi

ABONE OL
25 Kasım 2022 15:19
CHP Hatay kadına şiddete dur dedi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü kapsamında CHP kadın kolları İl, İlçe Başkanları tarafından Hatay’da da eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen basın açıklaması CHP Hatay İl kadın kolları Başkanı Filiz Haksöz, Antakya İlçe Başkanı Alev Gümüş ve Defne İlçe Başkanı Nurten Akpınar ile CHP’li kadınlar hazır bulundu.

İl kadın kolları başkanı Av Filiz Haksöz açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Bugün 25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü dünya çapında şiddete karşı dayanışmayı yükseltme mücadeleyi büyütme ve şiddet nedeniyle yaşamını kaybeden kadınları saygıyla anma günü. Tarih sayfalarında bugüne özel kılan ve sorumluluk yükleyen onurlu bir mücadele hikayesi var. Dominik Cumhuriyetini yöneten diktatör halka baskıyı, zulmü ve ölümü reva görüyordu. Ülkede insan hakları ve demokrasi askıya alınmıştı tarihe adını Kelebekler olarak yazdıracak 3 kız kardeş yaşananlara dur demek için mücadele meşalesini yaktı. Biz Kadınlar Dünyada ve Türkiye’de şiddet sarmalına karşı sesimizi yükseltiyoruz. Kelebeklerin o nurlu direnişine sahip çıkmaya ve mücadeleyi büyütmeye devam ediyoruz. Kadınları koruyamayan şiddeti tolere edebilir bulan öldürülen kadınları sadece sayı olarak nitelendiren zihniyeti bir kez daha sesleniyoruz her kadın bir hayattır. İktidara geldiğimizde yol haritamız hazır, kadını güçlendirecek eşitlikçi politikaları derhal uygulamaya koyacağız. Bizlere Ülkemizin ve partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten kalan büyük bir mücadele mirası var! Hiçbirimiz eşitlik mücadelesinden vazgeçmeyeceğiz. Bugün sokaklara çıkarken Haklarımızı ve Demokrasiyi savunmak için bir arada olacağız kadın erkek hep birlikte sesimizi yükselteceğiz.”

En az 10 karakter gerekli